وب سایت فرهنگی مذهبی مهدی الامم

برطرف شدن ناامیدی با نگاهی از جانب پروردگار و اولیاء الهی

 برطرف شدن ناامیدی با نگاهی از جانب پروردگار و اولیاء الهی
زمان انتشار :
شنبه 27 خرداد 1401 | 16:02
 شماره خبر :
01036
نظر خداوند مهربان، اولیاء راستین الهی و قرار گرفتن در طیف وجودی آن هاست که سالک را از جنس بزرگان می کند.

بسم الله الرحمن الرحیم

در کتاب «عارف‌ترین مهندس قرن »، از مرحوم مهندس حاج سید جلال تناوش، داماد و شاگرد عالم ربانی آیت الله العظمی انصاری همدانی نقل شده است: شبی یعد از گرفتاری‌های فراوان و قطع امید کردن از همه مردم و اهل دنیا، وقتی ناامیدی سر تا پای وجودم را فرا گرفته بود و شدیداً مرض حال شده بودم و به زحمت زیاد خود را به منزل رسانیدم، مورد عنایات خاص الهی قرار گرفتم و در عالم مکاشفه دیدم عمرم به پایان رسیده و باید از این عالم رحلت نمایم.

در این وضعیت، مرحوم آیت الحق و العرفان آقای انصاری به همراهی دو نفر از بزرگان که همگی سفیدپوش بودند، در اتاقی که من افتاده بودم و دیگر هیچ گونه رمقی نداشتم به فریادم رسیدند.

مرحوم آیت الله انصاری من را گرفت و از زمین بلند کرد و به دیوار تکیه دادند. از آن پس بارقه امید، سرتاسر وجود مرا گرفت و تمام یأس و ناامیدی من به شوق و شعف و امید بدل گردید تا در مسافرتی که به همدان داشتم به خدمت آیت الله انصاری همدانی رسیدم. در حالی که ایشان را قبلاً در عالم ظاهر ندیده بودم و به محض مشاهده ایشان بلافاصله دیدم بزرگی که در عالم مکاشفه دیدم همین آقا هستند.

ایشان ابتدا تبسمی با معنی فرمودند و با نگاه عمیقی که مخصوص خود ایشان بود به من از روی رأفت نگریستند و از آن پس، اوضاع روحی و معنوی من به طور کامل عوض شد و حقیقتاً با تمام وجود دریافت نمودم که:

بعد از طی مراحل تقوی و بعد از آن که شخص سالک، خود را از آلودگی‌ها پاک نمود بر مثال آهن خالص که مدتی در طیف وجودی مغناطیس بدل می‌گردد همین نظر اولیاء راستین الهی و قرار گرفتن در طیف وجودی ایشان است که سالک را به نتیجه نهایی می‌رساند و خود از جنس آن بزرگان می‌گردد.

به نقل از آقای علی انصاری: «مرحوم تناوش به لحاظ پاکی درونی و صفای باطن خویش بعد از طوفان‌های بسیار شدید روحی و التهابات سخت به محبوب واقعی خود بازگشت و تا اواخر عمر فقط با دوستان خاص و احبه طریق، موانست و مجالست داشت.»

 

 

جستجو
عضویت
اوقات شرعی

اوقات شرعی به افق کرمان

اذان صبح 04:11:25
طلوع خورشید 05:45:14
اذان ظهر 12:43:13
غروب خورشید 19:41:04
اذان مغرب 19:58:58
نظر سنجی
نظر شما در مورد وب سایت مهدی الامم چیست ؟