وب سایت فرهنگی مذهبی مهدی الامم

۴ روش ساده برای غنی کردن رژیم غذایی

 ۴ روش ساده برای غنی کردن رژیم غذایی
زمان انتشار :
شنبه 22 اسفند 1399 | 01:17
 شماره خبر :
991223
دانشمندان علوم تغذیه تاکید دارند با اقداماتی ساده می‌توان رژیم غذایی روزانه خود را غنی کنید.

بسم الله الرحمن الرحیم

داشتن رژیم غذایی سالم همواره یکی از دغدغه‌های انسان‌ها بوده است. یکی از تفکرات اشتباهی که در میان عموم مردم رایج بوده این است که غذا‌های سالم بخارپز، بدمزه، و بدون نمک و روغن هستند.

این در حالی است که افراد می‌توانند یک رژیم غذایی سالم و در عین حال، دل چسب داشته باشند. می‌توانید به راحتی وعده‌های غذایی خود را با مواد مختلف غنی کرده و علاوه بر تامین نیاز‌های اساسی بدن، از خوردن غذا لذت ببرید.

بهترین اقداماتی که می‌توانید در راستای غنی سازی وعده‌های غذایی خود از منظر متخصصان تغذیه انجام دهید شامل موارد ذیل می‌شود:

۱- از سالاد به عنوان وعده اصلی استفاده کنید: تحقیقات نشان داده است مصرف سالاد حاوی سبزیجات با برگ‌های سبز (مانند کاهو و اسفناج)، همراه با غلات کامل مانند کینوآ، بهترین منبع تامین کننده نیاز‌های بدن به منیزیم، آهن و ویتامین B است. می‌توانید به این سالاد کمی برنج قهوه‌ای نیز اضافه کنید.

۲- به وعده‌های غذایی خود کمی میوه بیافزایید: مواد مغذی که در گیاهان وجود دارد می‌تواند باعث تندرستی و سلامت بدن شود. از این رو، سعی کنید به وعده‌های غذایی خود کمی میوه اضافه کنید. همچنین میوه‌ها می‌توانند باعث رنگ بندی و زیبایی وعده‌هایی غذایی به ویژه برای افزایش اشتها در کودکان شوند. ترکیب انبه، کاهو و آواکادو و میوه‌های دیگر در این زمینه توصیه می‌شود.

 

۳- مصرف حبوبات را فراموش نکنید: تحقیقات دانشمندان آمریکایی نشان داده است حبوبات تنها تامین کربوهیدارت بدن نیست و این گروه غذایی خواص بی شماری برای بدن دارد. برای مثال، حبوبات دارای سطح بالایی از پلی فنول‌ها است. پلی فنول‌ها ریزمغذی‌هایی هستند که خود از آنتی اکسیدان‌های مختلف تشکیل شده اند و مصرف آن‌ها تضمین کننده سلامت قلب و عروق است. تحقیقات متعدد نشان داده است مصرف مواد غذایی حاوی آنتی اکسیدان‌ها می‌تواند خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهد.

۴- خواص بی نظیر دانه‌های مغذی و آجیل: بهتر است سالاد خود را با دانه‌های مغذی و آجیل غنی سازی کنید. گردو، آجیل، میوه‌های خشک شده، دانه‌هایی مانند تخم آفتاب گردان و تخم کتان از مواردی است که می‌توانید به سالاد خود بیافزایید.

در پایان باید تاکید کرد در کنار داشتن رژیم غذایی سالم و غنی شده، داشتن تحرک کافی و ورزش مستمر از دیگر عوامل تاثیر گذار در شادابی و تندرستی بدن است. سعی کنید دست‌کم دو بار در هفته ورزش کنید؛ همچنین با انجام اقداماتی ساده می‌توانید فعالیت‌های روزانه خود را افزایش دهید، برای مثال کمتر از خودرو استفاده کرده و بکوشید دستکم بخشی از مسافت محیط کار تا منزل را پیاده روی کنید.

 

جستجو
عضویت
اوقات شرعی

اوقات شرعی به افق کرمان

اذان صبح 04:54:41
طلوع خورشید 06:16:05
اذان ظهر 12:39:38
غروب خورشید 19:03:37
اذان مغرب 19:19:47
نظر سنجی
نظر شما در مورد وب سایت مهدی الامم چیست ؟