وب سایت فرهنگی مذهبی مهدی الامم

پرچمی که سردار سیلمانی نگذاشت پائین بیاید را بالاتر می‌بریم

پرچمی که سردار سیلمانی نگذاشت پائین بیاید را بالاتر می‌بریم
زمان انتشار :
شنبه 21 دی 1398 | 04:34
 شماره خبر :
981016
حاج قاسم پرچم را نگذاشتی پایین بیاید، پرچم را بالا بردی، می خواهیم به تو قولی دهیم که ما دانشجویان ایرانی مسلمان خارج از کشور عهد می کنیم برگردیم و پرچم را سانتی متر به سانتی متر بالاتر ببریم. علم دار ایرانی، پهلوان، رستم دستان، علمت را دست به دست می کنیم اما لحظه ای رها نمی کنیم

بسم الله الرحمن الرحیم

به گزارش حوزه تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، انجمن‌های اسلامی دانشجویان منطقه آلمان در پی شهادت حاج قاسم سلیمانی و همرزمان باوفایش، بیانیه‌ای را صادر کردند.

در بیانیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان منطقه آلمان آمده است:‌

" آنها که رفتند کاری حسینی کردند و آنها که مانده‌اند باید کاری زینبی کنند." این جمله از معلم شهید انقلاب، دکتر علی شریعتی است، اما شریعتی که آموزه هایش بر تارک انقلاب اسلامی نقش بسته است برای جامعه ایران میراثی باقی گذاشته از حماسه خوانی آنان که در کوچه و پس کوچه های تاریخ درس رشادت دادند نه ورق های تاریخ معاصر.

ما دانشجویانی که سنین جوانی مان را در سال 1398 خورشیدی می گذارنیم خود شاهد تاریخ بودیم. مایی که اگر چه در دفاع مقدس نبودیم مایی اگر چه گردی از معرکه سوریه به پیشانی مان ننشسته اما شاهد زنده رشادت های کسی بودیم که کاری حسینی کرد، پس برماست که لاقل کاری زینبی کنیم تا یزیدی نباشیم.

صحبت از حاج قاسم سلیمانی ست. از تصویر راست قامت او میان سبز پوشان پاسدار اسلام بگوییم؟ از ترکش های سالهای دفاع مقدس؟ یا از سینه ای که کم کم داشت راز گازهای شیمیایی را این اواخر بازگو می‌کرد؟ یا از قنوت نمازش که یک دستش رو به سوی خدا بود و دست دیگرش شاخه گلی از فرزند شهیدی می‌گرفت؟

حاج قاسم تو با ما به راستی چه کردی؟ انگار تو از آسمان ها پایین آمده بودی تا به ما بگویی آنچه مذهب به ما آموخت قصه نبود راه بود. کدام درب خیبر مانده بود که از جایش نکنده باشی؟ کدام کودک یتیم بود که دامانش را از عاطفه پر نکرده باشی؟

تو را شهید کردند و ما گریستیم، گریستیم و گریستیم. اما این اشک ها برای ما چیزی به جز ایمان نیافرید. در روزگاری که دینداری را به روشنفکر نبودن، دگرخواهی را به دور افتادن از مسابقه موفقیت و گمنامی را به انزواجویی تعبیر میکنند تو آن شهاب ثاقبی بودی که آمدی تا بگویی مکتب زنده است، نهضت زنده است و خون میجهد از رگان غیرت قوم.

ابرمرد ایرانی یا سردار اسلام، قاصم جباران یا فاتح دلها، هرچه بودی کلید دار دل آزادیخواهان شدی.
شریعتی به دنبال قهرمان می دوید و سعی می کرد حتی اگر پیدا نکند قهرمانی خلق کند، به راستی شریعتی اگر حاج قاسم را دیده بود چه می نوشت؟

حاج قاسم برای هموطنان عزیران ما در داخل کشور یلی بود که او را تا خاک تشییع کردند. او برای آنان حافظ امنیت بود اما برای ما دانشجویان ایرانی خارج از کشور چه؟ آیا او برای ما هم پیامی داشت؟ برای مایی که انگیزه های تحصیلی و میل به پیشرفت ما را ساکن شهرهایی کرده است که در آن به سختی میتوانیم ریشه بدوانیم چون ریشه های اصلی مان در خاکی دیگر است.

حاج قاسم برای ما پیام های بسیاری دارد. او برای ما علمی ست ایستاده. تصویر او حین قنوت، سکینه اش و اخلاصش پرچمی ست افراشته که مدام به ما نهیب میزند که برگرد. برگرد که اینجا جای تو نیست، برگرد که وطنت به تو احتیاج دارد. ما بعد از شهادتت حاج قاسم عزیز، به تاریخ بلیط برگشت مان فکر میکنیم. تو انگار چنان مهری به ایران داشتی و آن را فریاد کردی که دوری از ایران دیگر برای ما بس است. داغ تو کم نیست، غربت آن را تلخ تر، تلخ تر و تلخ تر می کند.

حاج قاسم پرچم را نگذاشتی پایین بیاید، پرچم را بالا بردی، می خواهیم به تو قولی دهیم که ما دانشجویان ایرانی مسلمان خارج از کشور عهد می کنیم برگردیم و پرچم را سانتی متر به سانتی متر بالاتر ببریم. علم دار ایرانی، پهلوان، رستم دستان، علمت را دست به دست می کنیم اما لحظه ای رها نمی کنیم.

حاج قاسم شهید شد اما برای ما ایرانیان تصاویرش اسطوره ای دیگر را خلق کرد که هر بار به آن نگاه کنیم به خود خیره شویم و بپرسیم ما چرا مثل او نشویم؟. حاج قاسم عزیز از تو متشکریم که خاطره جمعی نسل ما را هم عطرآگین کردی صلابت حاج قاسم، خلوص مهدی باکری و چشم های حاج همت، چه کلکسیونی داریم از مردان مرد، ایران اسلامی. روحت شاد، یادت گرامی.

 

جستجو
عضویت
اوقات شرعی

اوقات شرعی به افق کرمان

اذان صبح 04:07:23
طلوع خورشید 05:40:39
اذان ظهر 12:37:39
غروب خورشید 19:34:48
اذان مغرب 19:52:40
نظر سنجی
نظر شما در مورد وب سایت مهدی الامم چیست ؟