وب سایت فرهنگی مذهبی مهدی الامم

صفاتی از خداوند، که باید در وجود انسان نهادینه شود

صفاتی از خداوند، که باید در وجود انسان نهادینه شود
زمان انتشار :
شنبه 10 خرداد 1398 | 22:11
 شماره خبر :
98032
ماه رمضان فرصت مناسبی برای خود سازی نهادینه کردن صفات الهی در وجودمان است.

بسم الله الرحمن الرحیم


ماه مبارک رمضان شاید بهترین فرصت برای خود سازی است. باید صفات بسیار ارزشمند خداوند متعال مانند رحمانیت را در وجودمان نهادینه کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین محمد صادق کفیل سخنران و کارشناس امور دینی، در این باره گفت:

یکی از صفاتی که ما دائما درباره خدا می‌گوییم، رحمانیت است. ما در نماز می‌گوییم، خدا رحمان و رحیم است. رحمان یعنی بخشنده بودن. خداوند درباره پیامبر اکرم (ص)نیز می‌فرمایند، «وَمَا أَرْسَلْنَاکَ إِلَّا رَحْمَةً لِلْعَالَمِینَ»خداوند متعال همچنین در قرآن کریم می‌فرمایند،‌ای پیامبر! ما تو را رحمیت برای جهانیان قرار دادیم. جالب است درباره همسر هم واژه رحمت آمده است.

وی افزود:

رحمت یعنی وقتی یک شخص، برای کسی قدمی بر می‌دارد، مزدش را از او نمی‌خواهد. کدام خانمی تا الان به شوهرش گفته مزد نماز من را بده. کدام مردمی تا الان به خانمش گفته، مزد روزه گرفتن من را بده. زن و شوهر می‌گویند، همسر نمی‌تواند، مزد من را بدهد، پس در زندگی هم هر قدمی که زن و شوهر برای هم بر می‌دارند، مزدش را نمی‌تواند دیگری بدهد. صبح تا شب سر کار هستی، مزدت را از همسرت نخواه؛ چراکه رحیم هستی. فقط نگوییم خدا رحیم است. ماه رمضان فرصتی است که صفات خداوند را در وجودمان نهادینه کنیم. یعنی من هم گامی بردارم. باید رحیمانه و همراه با رحمت. بدون توقع باشم. آن زمان با خدا معامله می‌کنم و مزدم را از خدا می‌خواهم.

 

جستجو
عضویت
اوقات شرعی

اوقات شرعی به افق کرمان

اذان صبح 04:18:08
طلوع خورشید 05:50:17
اذان ظهر 12:44:52
غروب خورشید 19:39:14
اذان مغرب 19:56:53
نظر سنجی
نظر شما در مورد وب سایت مهدی الامم چیست ؟