وب سایت فرهنگی مذهبی مهدی الامم

سخت‌ترین کار برای رهبران جامعه چیست؟

سخت‌ترین کار برای رهبران جامعه چیست؟
زمان انتشار :
پنج شنبه 22 فروردین 1398 | 21:43
 شماره خبر :
980115
حجت الاسلام کفیل با اشاره به روایتی از پیامبراکرم(ص) درباره سخت‌ترین کار رهبران در جامعه می‌گوید.

بسم الله الرحمن الرحیم

حجت الاسلام والمسلمین محمد صادق کفیل سخنران و کارشناس امور دینی، درباره ثابت قدم بودن در دین و انتظار ظهور اظهار کرد: زیباترین موضوع در دین ثُبات و ثابت قدم بودن است. خداوند دو بار در قرآن هم در سوره شوری و هم در سوره هود به پیامبر (ص) اشاره به ثبات دارد.«فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ وَمَن تَابَ مَعَكَ وَلَا تَطْغَوْا ۚ إِنَّهُ بِمَا تَعْمَلُونَ بَصِيرٌ» ؛ اما پیامبر اکرم (ص) می فرمایند: «سوره هود مرا پیرم کرد.» چراکه در سوره آمده «وَمَن تَابَ مَعَكَ».یکی از رسالت‌های جدی ایشان، مقاوم کردن اُمت اسلامی در برابر هجمه‌ها بود. این استقامت برای مردم سخت است و برای پیامبر(ص) سخت نیست، اما زمانی سخت می شود که بخواهند امت را استقامت برسانند.

وی در ادامه با اشاره به استقامت اُمت اسلامی گفت: برای رهبران یک جامعه سخت‌ترین کار مقاوم کردن آن جامعه است، تا یک جامعه در برابر هجمه‌های باطل مقاوم باشند. امام سجاد (ع) می‌فرمایند:

«کسی که در ولایت و دوستی با ما ثابت قدم باشد، خداوند به او اجر هزار شهید از شهدای بَدر و اُحد را به او عطا می‌کند.»

حجت الاسلام والمسلمین کفیل افزود: باید ثابت قدم بود وثابت قدم بمانیم. ما گاهی دورگه می‌شویم و به تعبیری دوستی در عروسی می‌رقصیم و در عزا گریه می‌کنیم، اما باید توجه کرد که یار امام زمان (عج) همیشه با امام است و از او پیروی می‌کند.

 

جستجو
عضویت
اوقات شرعی

اوقات شرعی به افق کرمان

اذان صبح 04:56:13
طلوع خورشید 06:15:22
اذان ظهر 11:53:00
غروب خورشید 17:31:00
اذان مغرب 17:47:10
نظر سنجی
نظر شما در مورد وب سایت مهدی الامم چیست ؟