وب سایت فرهنگی مذهبی مهدی الامم

جوانی یاران ا مام مهدی (عجلّ الله تعالی فرجه الشریف)

جوانی یاران ا مام مهدی (عجلّ الله تعالی فرجه الشریف)
زمان انتشار :
شنبه 31 خرداد 1392 | 15:14
امام علی (علیه السّلام): أصحابُ المَهدِیِّ شَبابٌ لاکُهُولَ فیهِم؛ یاران مهدی جوان اند سالمندی درمیان آنان نیست

رها باید شد

شرط قرار گرفتن در شمار اصحاب و یاران ویژه امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) به فرموده امام صادق(علیه السلام) ، سه چیز است:

1-انتضاری حقیقی که اندیشه ساز، جدیت بخش و تکاپو آفرین است؛

2-عمل بر اساس ورع که بسی بالاتر ازتقوا وپرهیزکاری است .تقوا، پرهیز از محرمات و عمل به واجبات است؛ اما ورع علاوه بر تقوا پرهیز از مکروهات ومشتبهات و عمل به مستحبات را نیز در بر می گیرد؛

عمل بر اساس محاسن و فضایل اخلاقی که لازمه اش تهذیب و وارستگی نفس از تمام رذایل اخلاقی است.

پس با تمام توان و جدیت باید که جوشید ، باید خروشید، باید دوباره از ریشه رویید!

منتظران حقیقی ظهور، همواره بر اساس رضایت مولایشان حرکت می کنند و برای ظهور مصلح جهان به ترویج مکارم اخلاقی و ارزش های الهی در وجود خویش و جامعه جهانی می پردازند بدین سان ، انتظار موعود(عجل الله تعالی فرجه الشریف)، انتظاری سازنده، رشدآفرین و تزکیه بخش در عرصه فردی و اجتماعی است .

از هستــی خویــــش رهــــــا باید شــــــــد  

  از و خــــودی خـــود جــــدا باید شـــــد

آن کس که به شیطان درون سرگرم است

  کـــــی راهـــی راه انبیـاء خواهــد شـــد

 

 

امام خمینی (رحمة الله علیه)فرمودند:

مهدی یاوران، در اوج اخلاق و پارسایی

کسی که دوست دارد از اصحاب و یاوران قائم باشد، باید که منتظر ظهور باشد و بر اساس ورع(پرهیزگاری و تقوای شدید) و اخلاق نیکو رفتار نماید، در حالی که در مسیر انتظار گام برمی دارد. پس اگر در این حالت مرگ او فرا رسد و قائم (علیه السلام) پس از او قیام نماید، پاداش او همچون پاداش درک کنندگان آن حضرت خواهد بود پس با جدیت تمام بکوشید و منتظر بمانید! ای گروهی که مورد رحمت خداوند قرار گرفته اید!

مهدی یاوران، جوان و جوان گرا

اصحاب مهدی(علیه السلام) جملگی جوانند و پیری در میانشان نیست، مگر به اندازه سرمه در چشم یا نمک در غذا، و کمترین چیز در غذا ، نمک است. 

مهدی یاوران، انیس و مونس قرآن

پیامبر اکرم (صلّی الله علیه و آله وسلّم): " تُجَلَّی بِالتَّنزیلِ بَصائِرُهُم وَ یُرمی بِالتَّفسیرِ فِی مسامِعِم وَ یَعبَقُونَ کأسَ الحِکمَةِ بَعدَ الصَّبوحِ"

"چشمانشان با قرآن روشنایی و جلا یافته و تفسیر قرآن در گوش جانشان جای گرفته است، آنان در صبحگاهان جرعه نوش جام حکمت (از چشمه سار لبریز قرآن ) می گردند.

(حنفی قندوزی "، ینابیع المودّة، ص 95)

باغ قرآن ، شکوفه باران

در احادیث نبوی ،  در وصف یاوران، وزیران و دولتمردان دولت کریمۀ مهدوی چنین آمده است : "دیدگانشان را با قرآن ، چونان صیقل دادن کمان، صیقل می دهند ونورانی می کنند. تفسیر قرآن در گوش جانشان جای می گیرد و جام های حکمت را هر صبح و شام از چشمۀ لبریز قرآن سر می کشند... . آنان وزیران مهدی (عجلّ الله تعالی فرجه الرشریف) هستند که سنگینی امور کشوری را بر عهده می گیرند و او را در مسئولیت خطیری که خداوند بر عهده اش نهاده است، یاری می کنند".

(کاظمی،بشارة الاسلام فی ظهور صاحب الزمان (عجلّ الله تعالی فرجه الرشریف)ص 297)

 

آری ، قدرت معنوی فوق العادۀ دولتمردان امام زمان (عجلّ الله تعالی فرجه الرشریف) مرهون انس شبانه روزی ایشان با قرآن است . آنان در برنامه ریزی ها و مدیریت های خرد و کلان ، قرآن را محور اساسی تصمیم گیری های خویش قرار می دهند؛ چنانچه در وصف دولت کریمۀ مهدوی چنین آمده است: " تمام افکار و نظریات را طبق قرآن بازگرداند، پس از آنکه مردم قرآن را طبق افکار و نظریات خود بازگردانده باشند".

( علامه مجلسی ، بحارالانوار، ج 51ص 130 )

آنچه تسکین خاطر جان است              نغمۀ روح بخش قرآن اســت

با ظهور شکوه دیــن مهــدی             باغ قرآن شکوفه باران است

 

 

 

 

 

جستجو
عضویت
اوقات شرعی

اوقات شرعی به افق کرمان

اذان صبح 05:09:33
طلوع خورشید 06:31:44
اذان ظهر 11:50:30
غروب خورشید 17:09:32
اذان مغرب 17:26:29
نظر سنجی
نظر شما در مورد وب سایت مهدی الامم چیست ؟