وب سایت فرهنگی مذهبی مهدی الامم

بیست ودو بهمن، یادآور پایبندی به اصول انقلاب

 بیست ودو بهمن، یادآور پایبندی به اصول انقلاب
زمان انتشار :
پنج شنبه 22 بهمن 1394 | 20:25
معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: 22 بهمن ماه یادآوری بر پایبندی اصولی است که سال 57 برای آن این انقلاب رخ داد، مردم برخاستند و یک رژیم دیکتاتوری سلطنتی را که با حمایت بیگانگان بر کشور حکومت می کرد از پا در آوردند...

بسم الله الرحمن الرحیم

 

 22 بهمن یادآور پایبندی به اصول انقلاب است/ اجازه دهیم نسل جوان نقاد باشد

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت:

 22 بهمن ماه یادآوری بر پایبندی اصولی است که سال 57 برای آن این انقلاب رخ داد، مردم برخاستند و یک رژیم دیکتاتوری سلطنتی را که با حمایت بیگانگان بر کشور حکومت می کرد از پا در آوردند.

 

معصومه ابتکار روز چهارشنبه در حاشیه مراسم راهپیمایی یوم الله 22 بهمن ماه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه مهمترین آزمون انقلاب اخلاق و کارآمدی آن است تاکید کرد:

آرمان های انقلاب آرمانی هایی فرازمانی و فرامکانی است و نباید با گذر زمان فراموش، یا دچارخدشه شود و به انحراف رود، این یادآوری بیشتر ازاین وجه است که آرمان ها در مسیر اصیل انقلاب که یک مسیرکاملا معنوی با اهداف متعالی واسلامی است حرکت کند.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی حاصل خون هایی است که برای تحقق بخشیدن به آرمان های انقلاب به زمین ریخته شد گفت:

استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی شعارانقلاب است که استقلال و آزادی کاملا مشخص است وجمهوری اسلامی هم حق دخالت مردم در سرنوشت خودشان است که به آن نیز دست یافته ایم.

ابتکار به مساله اخلاق به عنوان مهم ترین مولفه در انقلاب اشاره کرد و گفت:

 باید همیشه به یاد داشته باشیم وجهه ای که انقلاب ما را از انقلاب های دیگر متمایز می کند، مساله اخلاق است و این جزو آزمون های سخت و دشواری بوده که همیشه از عهده آن به خوبی برنیامده ایم.

وی افزود: به رغم تلاش فراوان برای رسیدن به آرمان ها، با دشواری های زیادی مواجه شدیم خیلی ها برای انقلاب و کشور تا پای جان فداکاری کردند با اخلاق کامل برای خدمت و بهبود شرایط کشور تلاش کردند اما گاهی در جاهایی با معضلاتی مواجه شدیم.

معاون رییس جمهوری ادامه داد:

 باید در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی یاد بگیریم هم آسیب ها را شناسایی کنیم و هم اگر در اجرا اشتباهاتی بوده که معمولا هم هست، در صدد رفع آنها برآییم.

وی تاکید کرد: ایجاد فاصله بین آرمان و عمل همیشه مشکل ساز است و اگر این فاصله زیاد شود مردم حق دارند سوال کنند که آرمان های اصلی انقلاب کجا رفته است ؟ اگر قرار است این اهداف فراموش شود این نظام هم مانند خیلی از نظام های سیاسی دنیا، معنویت و اخلاق گرایی خود را از دست می دهد.

ابتکار گفت: سردادن شعار از عهده هر کسی بر می آید اما چیزی که مورد قضاوت مردم قرار می گیرد عمل و رفتار ما است، رفتار هم در شرایط سخت یا باید با تحمل، بردباری و پذیرش اشتباهات توام باشد یا اینکه باید برخورد قهری صورت گیرد که اصلا کسی حق ندارد از ما ایراد بگیرد و با جو سازی و عوام فریبی از موضوع فرار کنیم.

وی تاکید کرد: بنابراین رفتار بسیار مهم است، اگر می خواهیم درعمل پیوند بین شعارهای سال 57 را با آرمان های انقلاب داشته باشیم باید در حوزه اخلاق زیاد کار کنیم، باید اجازه دهیم نسلی که خودش شخصا انقلاب را تجربه نکرده است، نقد، مسائل را گوشزد و یادآوری کند.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت:

 ضمانت استمرار انقلاب اسلامی را زمانی می توانیم فراهم کنیم که نسل بعدی توجیه شوند و اجازه داشته باشد پرسشگری و نقد کند.

وی ادامه داد: زمانی گفتیم انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب دینی است و به خاطر اینکه این انقلاب مذهبی و دینی است عده ای آمدند و گفتنند نقد پذیرنیست و نمی شود نقد کرد در حالی که درعمل همه انسان های متدینی هستیم ولی عین دین که نیستیم، بنابراین عملکردمان قابل نقد است و باید اصلاح پذیر باشیم، یعنی اصلاح پذیری یکی از ویژگی های شاخص دینی ما است.

ابتکار گفت: انقلاب ما یک انقلاب کاملا رحمانی و فرهنگی است اگر اقتدار و قدرتی هم بوده ناشی از فهم و درک فرهنگی و رحمانی بوده که ملت مقابل ظلم ایستادگی کردند، بنابراین اگر نسل بعدی بخواهد انقلاب را ادامه دهد باید پایبند به ارزش های انقلاب باشند در واقع عامه مردم باید این گونه باشند نه اینکه به هر دلیلی آنها را به ارزش های انقلاب پایبند نگه داریم.

وی ادامه داد: این مهم است که فضایی ایجاد شود تا ارزش های انقلاب به بحث گذاشته شود و میزان انطباق عملکردها نسبت به آرمان ها مشخص شود، اگر بخواهیم انقلاب استمرار پیدا کند و آرمان های شهدا و سال 57 امروز در سال 93 استمرار پیدا کند، این تفکر باید در روح جامعه جاری شود و یک فضای باز و آزاد در چارچوب قانون ایجاد شود.

معاون رییس جمهوری به اهمیت کارآمدی نظام نیز اشاره کرد و گفت:

میزان توانمندی ها در پیشبرد اهداف توسعه پایدار و حل مسائلی مانند فقر، بیکاری، چالش های محیط زیست و عدالت در یک دولت کارآمد بسیار حایز اهمیت است.

وی تاکید کرد: عدالت یعنی ایجاد فضایی که یک جوان احساس کند مثلا در زمینه شغل نگاه به او عادلانه است و در یافتن شغل می تواند یک رقابت سالم داشته باشد، بخش خصوصی احساس کند به دور از رانت خواری و باندهای فساد می تواند کار و رقابت سالم داشته باشد که بودن این مولفه ها نشان از کارآمدی یک دولت دارد.

ابتکار به انتخابات سال 92 اشاره کرد و گفت:

 جابجایی قدرت درانتخابات 92 دستاورد بزرگی برای نظام بود چون قدرت به مفهوم واقعی از یک طیف سیاسی به یک طیف دیگرمنتقل شد، جابجایی درقدرت اتفاق افتاد ومردم پشت این موضوع بودند، حمایت کردند وپذیرفتند پس بهتراست اجازه دهیم نسل دوم وسوم انقلاب نظرات وانتقادات خودرا بیان کنند ومسئولان نیز صدای آنها رابشنوند و به جایی برسیم که مردم به مسئولان تذکردهند.

 

جستجو
عضویت
اوقات شرعی

اوقات شرعی به افق کرمان

اذان صبح 04:11:20
طلوع خورشید 05:42:48
اذان ظهر 12:36:08
غروب خورشید 19:29:43
اذان مغرب 19:47:20
نظر سنجی
نظر شما در مورد وب سایت مهدی الامم چیست ؟