وب سایت فرهنگی مذهبی مهدی الامم

” زامبی یا رجعت تحریف شده؟؟؟!!!”

زمان انتشار :
یکشنبه 29 آذر 1394 | 21:33
” زامبی یا رجعت تحریف شده؟؟؟!!!”

بسم الله الرحمن الرحیم

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

” زامبی یا رجعت تحریف شده؟؟؟!!!”

 

به ‌طور حتم، می‌توان واقعه رجعت را یکی از جدی‌ترین باورهای شیعیان دانست.

تا حدی که امام صادق (ع) در حدیثی که علامه مجلسی در بحار الانوار (ج ۵۳- صص ۹۲ و ۱۲۱) از ایشان نقل کرده، در مورد اهمیت رجعت این‌طور فرمودند که:

“مَنْ اَقَرَّ بِسَبْعَهِ اَشْیَاءَ فَهُوَ مُؤْمِنُ وَ ذَکَرَ مِنْهَا الْایمانَ بِالرَّجْعَهِ” “هر کس به هفت چیز اعتقاد داشته باشد، مؤمن است و یکی از آن هفت چیز، ایمان به رجعت است.”

مرحوم سید مرتضی علم الهدی، عقیده بر رجعت از دیدگاه امامیه را چنین توضیح می‌دهد:

“باور شیعه امامیه این است که خداوند متعال به هنگام ظهور امام زمان (عج) گروهی از شیعیان را که پیش از ظهور آن حضرت از دنیا رفته‌اند به این جهان بازمی‌گرداند تا آنان به پاداش یاوری و همراهی و درک حکومت آن وجود مقدس نائل گردند. همچنین خداوند برخی از دشمنان آن حضرت را زنده می‌کند تا از آنان انتقام گیرد، بدین ‌صورت که آشکار شدن حق و بلندی مرتبت پیروان حق را بنگرند و اندوهگین شوند.”

در همه ادیان به ظهور مصلح جهانی بشارت داده شده و این مصلح جهانی وارث همه علوم و معجزات انبیاء گذشته است و عدل و داد را برقرار می نماید و زمین را از لوث ستمکاران و خیانتکاران پاک مى کند.

امام زمان‌(عج) که همان مصلح موعود است، همه معجزات پیامبران را خواهد داشت. بنابراین زنده شدن مردگان نیز از معجزات زمان ظهور آن حضرت خواهد بود.

الفاظ مختلفى براى این اصل اعتقادی در قرآن مجید و روایات اسلامی به کار رفته اند. مانند رجعت، کره، رد و حشر که همه در معناى بازگشت مشترکند:

“ثُمَّ رَدَدْنا لَکُمُ الْکَرَّهَعَلَیْهِمْ، قالُوا تِلْکَ إِذاً کَرَّهٌ خاسِرَهٌ”

و آیه:

ِانَّهُ عَلى رَجْعِهِ لَقادِرٌ وَ یَوْمَ نَحْشُرُ مِنْ کُلِّ أُمَّهٍ فَوْجاً مِمَّنْ یُکَذِّبُ بِآیاتِنا فَهُمْ یُوزَعُونَ” اما لفظ رجعت مشهورتر است.

شاید باور این موضوع سخت باشد که قبول کنیم غربی ها تا چه حد به اعتقادات و باورهای مسلمانان و حتی باورهای خاصه شیعیان آگاهند و سعی در خدشه دار کردن آن ها دارند.

غرب سعی دارد به شدت این عقیده الهی را تحریف کرده و بازگشت مردگان را به گونه ای منفی و ترسناک نمایش دهد.

حال بعد از آشنایی با مفهوم رجعت (زنده شدن مردگان در آخر الزمان) به این سؤال مهم پاسخ دهیم که چرا چنین موضوعی برای غربی‌ها و شرقی ها تا این حد مهم شده که در ظرف مدت کوتاهی (حدود ۲ سال) چندین فیلم، بازی رایانه‌ای و سریال تلویزیونی با موضوع رجعت توسط آن‌ها تولید شده و این روند همچنان ادامه دارد؟

اولین اثر مهم در این زمینه انیمیشن ناروتو (Naruto) بود که در یکی از قسمت‌ها که به روایت داستان چهارمین نبرد (نبرد نهایی) نیروهای خیر و شر می‌پرداخت (چیزی شبیه به نبرد آخر الزمان)، فردی به نام کابوتو (Kabuto) از یک جادوی ممنوعه به نام Reanimation (این عبارت دستکاری ‌شده واژه تناسخ (Reincarnation) است) استفاده می‌کرد و با این عمل تمامی سران کشته ‌شده از نیروهای هر دو گروه خیر و شر را دوباره زنده کرده و آن‌ها را در این جنگ شرکت می‌دهد!

در این انیمیشن چندین مؤلفه مهم و قابل‌بحث در مورد رجعت وجود دارد:

۱- این افراد در زمان نبرد نهایی حیات دوباره می‌یابند، درست شبیه به موقعیتی که برای زمان رجعت به کار می‌رود.

۲- افراد به حیات بازگشته (رجعت کرده!) همگی دارای حافظه و خاطرات هستند و می‌توانند تمام وقایع را تا زمان مرگ به خاطر آورند.

۳- عده‌ای از آن‌ها با به‌کارگیری عبارت “امروز روز تلافی و انتقام فرارسیده” اشاره‌ای مستقیم به هدف اصلی رجعت دارد!

۴- برخی از آن ها به اجبار به زندگی بازگشته اند و تمایلی به بازگشت نداشته اند. اما در این انیمیشن، چون عامل رجعت فردی پلید معرفی می‌شود، لذا افراد خوبی هم که بدین ترتیب رجعت کرده‌اند، به اجبار باید در جبهه شر علیه خیر مبارزه کنند!

نکته زمانی جالب‌تر می‌شود که این افراد در برابر دستورهای کابوتو مقاومت کرده و از یاران سابق خود می‌خواهند تا آن‌ها را از بین ببرند!

همان‌طور که گفته شد، در این اثر موضوع رجعت به ‌خوبی از طرف سازندگان آن درک شده و به صورتی هدفمند تحریف ‌شده است. این‌که در نبرد نهایی سران دو گروه خیر و شر به حیات بازمی‌گردند (رجعت می‌کنند) و در نبرد شرکت می‌کنند، تماماً گزاره‌هایی هستند که اصل رجعت را در ذهن مخاطب متبادر می‌کنند.

رسانه‌های غربی و شرقی پس از تخریب چهره منجی، دروغ‌پردازی در مورد وقایع آخرالزمان، مخدوش کردن چهره پیامبران و این بار باهدف تخریب موضوع رجعت، سعی در ترساندن افکار عمومی از این واقعه الهی دارند و در این راه از تمام قدرت و امکانات خود به‌خوبی بهره‌برداری می‌کنند.

در چنین آشفته‌بازاری به نظر می‌رسد که اطلاع‌رسانی صحیح در مورد موضوع رجعت و کم و کیف آن، به همراه ارائه تحلیلی درست از آنچه رسانه‌های مغرض غربی و شرقی از طرح موضوع رجعت به این شکل دنبال می‌کنند، تنها راه مبارزه با هجمه عظیم به پا شده باشد.

جستجو
عضویت
اوقات شرعی

اوقات شرعی به افق کرمان

اذان صبح 04:08:59
طلوع خورشید 05:41:26
اذان ظهر 12:36:48
غروب خورشید 19:32:23
اذان مغرب 19:50:08
نظر سنجی
نظر شما در مورد وب سایت مهدی الامم چیست ؟