وب سایت فرهنگی مذهبی مهدی الامم

چرا عصر ظهور

چرا عصر ظهور
زمان انتشار :
چهارشنبه 14 اسفند 1392 | 23:20
مژده که روز ظهور نزدیک است سحر نوید دهد صبح نور نزدیک است زمان غم به سرآمد سرور نزدیک است شفق زده است...

مژده که روز ظهور نزدیک است سحر نوید دهد صبح نور نزدیک است زمان غم به  سرآمد سرور نزدیک است شفق زده است زمشرق فروغ صبح امید دهید مژده  که روز ظهور نزدیک است گذشته موسی عمران از آن سوی دریا بگو به لشگر فرعون که گور نزدیک است حجاب ها زمیان رخت بسته اند همه الا که لحظه فیض حضور نزدیک است قسم به فاطمه یاران! عزیز فاطمه رازکوچه های مدینه عبور نزدیک است. رسد زسینه ی سینا ندا ز اوج فلک که پای موسی عمران به طور نزدیک است چگونه از حرم یار دور افتادید برای اهل دل این راه دور نزدیک است به کوهسار عدم تیرگی گریزان است طلوع تازه ی خورشید نور نزدیک است طلایه دار عدالت ز راه می آید زوال سلطنت ظلم و زور نزدیک است ظهور یوسف زهرا قیامت کبری ست یقین کنید که روز نشور نزدیک است بهشت عدل شود دامن زمین (میثم) که دیو

می رود و دیدار حور نزدیک است.

حجة الاسلام علی اکبر مهدوی پور: می توانیم بگوییم که ظهور نزدیک شده است، محقق، نویسنده و مترجم قریب به یکصد کتاب ارزشمند و دهها مقاله پژوهشی، حجت الاسلام علی اکبر مهدوی پور در سومین جلسه نشست فرهنگ مهدوی ایراد سخنرانی نمودند: اگر ادعا کنیم که تاکنون بیش از نود درصد از نشانه های ظهور اتفاق افتاده اند، ادعای گزافی نیست؛ با این حال ما فقط می توانیم  بگوییم  که ظهور نزدیک شده است، بی آنکه بتوانیم زمانی را برای آن مشخص کنیم.تصور کنید شخصی برای اولین بار در جاده ای درحال رانندگی است و می خواهد به مقصدی مشخص برسد. تابلوهای راهنمایی متعدد و متنوع در طول مسیر هر کدام بیانگر نزدیک شدن به تونل، پمپ بنزین و امثال آن هستند. و برخی از آنها دقیقاً فاصله ما را با آن مقصد و محل مشخص بیان می کنند. چند هزار نشانه ظهور هم اگر اتفاق بیفتند همانند آن تابلوهای راهنمایی عمل می کنند که نزدیک شدن به زمان ظهور را برای ما بیان می کنند. اولین تابلوی شمارش معکوس با خروج سفیانی نمایان می شود. با خروج او معلوم می شود که هشت ماه به آغاز ظهور باقی مانده است؛ در اینجا دیگر «کذب الوقاتون» معنا ندارد. کشیش تایموتی ام. یانگ بلود :او می آید و آن روز نیز بسیار نزدیک است. کشیش تایموتی ام یانگ بلود (Timothy M. Youngblood) در مقدمه ای که در سایت Masters Table در موضوع منجی (The Lords) آورده, نوشته است :این نکته بسیار مهمی است که عصر حاضر , عصر آخرالزمان است. لذا اولین چیزی که باید از آن آگاه باشیم این است که این ایام پایانی, ایام فتنه های بزرگ است )یا انکارها و ارتدادهای بزرگ( و اینچنین است که ما به آخرالزمان می رسیم. دلیلی که اکثر مردم دراین عصر گمراه می شوند این است که آنها از کتاب آسمانی رویگردان شده اند و دیگر عشقی به آن ندارند.آنها به دکترین های متفاوتی از خدا رسیده اند که آنها را به حقیقت و راستی رهنمون نمی شوند. در این حال است که او می آید. او همان مسیح است و آن روز نیز بسیار نزدیک است. او کنترل تمام امور را به دست می گیرد, زمانی که شیطان از هر فرصتی برای گمراه کردن مردم , حتی برگزیدگان خداوند استفاده می کند.

شیخ محمد ناظم حقانی:

فرج نزدیک است و باید برای آن دعا کنیم.Yakında Bir Açılış Olacak-Duaمولانا شیخ محمد ناظم حقانی از مشایخ اهل سنت ساکن قبرس ترک در دیداری که با سه تن از علمای فلسطینی در تاریخ ۱۰نوامبر۲۰۱۱داشتند به آنها بشارت دادند:«فرج نزدیک است؛ اول برای ملت فلسطین، بعد برای دیگر کشورها؛ و باید برای این مهم دعا کنیم

آیت الله محمود امجد:

زمین و زمان داد می کشند،که ظهور نزدیک است .امام زمان کی می آید به ما مربوط نیست؛ تعیین کنیم که یعنی چی [وقت تعیین نکنیم] برخی افراد وقت خودشان را با این حرف ها تلف می کنند...! آقا ظهور نزدیک است.  زمین و زمان داد می کشند که ظهور نزدیک است.  ولی به ما چه که کی می آید[کذب الوقاتون]؛ ما باید خودمان را برای آن روز آماده بکنیم.

آ یت الله محمدجواد انصاری همدانی:

ظهور نزدیک است. ولی اگر دعا کنید نزدیک تر می شود نقل قول از حاج احمد انصاری فرزند برومند عارف کم نظیر و دلسوخته آ یت الله ش یخ محمد جواد انصاری همدانی (1281-1339 ه.ش):عرض کنم که ایشان وقتی اسم حضرت ولی عصر علیه السلام برده می شد یک مرتبه تغییر رنگ می داد، قیافه اش عوض می شد، می فرمودند:  ظهور نزدیک است ولی اگر دعا کنید نزدیک تر می شود، چون دعا خیلی مؤثر است.  هر چه می توانید برای ظهور حضرت دعا کنید.  ضمن این که زیارت عاشورا را زیاد تأکید می کردند که دوستان بخوانند به صورت مستمر، می فرمودند زیارت آل یس هم حتماً بخوانید و توسل پیدا کنید به حضرت و از ایشان بخواهید مشکلات دنیا و آخرت و سیر وسلوک شما را بر طرف کند، چون الان اختیارات با حضرت است.  می فرمودند بیشتر آن کسانی که خدمت حضرت می رسند به صورت مکاشفه است، مشاهده نیست.  می گفتند:  آقا فرقش چیه؟ فرمودند:  اگر آن زمان منقضی شد و دیدید اثری برایتان باقی مانده مشاهده است و اگر چیزی باقی نماند مکاشفه است

مرجع: - کتاب در کوی بی نشانه

آماده باشید، ظهور نزدیک است. السید حسین حجازی روحانی و نویسنده شیعی اهل لبنان، در کتابی با عنوان «إستعدّوا فإنّ الظّهور قریب» یعنی«آماده باشید، ظهور نزدیک است» نوشته است: بدون اینکه تاریخی برای فرج تعیین کنیم، با بررسی روایات وارده و حوادث منطقه و جهان، بی درنگ به این نتیجه میرسیم که زمان ظهور نزدیک است و به طور دقیقتر باید بگوییم که حتّی سالمندان ما هم باید آروزی دیدار مولایمان را در زمان حیات خود داشته باشند.

کتاب سوختهالسید حسین حجازی:

شیخ محمد ابراهیم حسان: ظهور مهدی عجّل الله تعالی فرجه الشریف نزدیک شده است. دکتر شیخ محمد حسان که از رهبران معنوی سلفی های مصر است در خطبه ای با موضوع «اقترب ظهور المهد ی» چنین بیان نمود: علامات ظهور مهدی از علامات میانی است یعنی مابین علامات صغری و علامات کبر.  و این درس از مهمترین درس هایی است که قلب های مستضعفین را از نور امید و ایمان پر می کند. و زمین اکنون در انتظار مهدی است که میزان این انتظار را خداوند عالی تعیین می فرماید. عاشقان خدا!  ظهور مهدی علیه السلام نزدیک شده است و از خداوند می خواهم که چشم ما را به عزت اسلام و نصرت مسلمین روشن بفرماید.

منابع: - صفحه زندگینامه شیخ محمد حسان در ویکیپدیا

دانلود فایل صوتی به زبان عربی۳- متن سخنرانی به زبان عربی آیت الله محمدرضا مهدوی کنی: فریادهای بپاخاسته در کشورهای اسلامی،  ظهور حضرت مهدی عجلّ الله تعالی فرجه الشریف را نوید می دهد. جهان امروز در آستانه یک تحول عظیم است. التهاب و بحران اقتصادی و ناآرامی و اغتشاش در غرب پس لرزه های یک زلزله عظیم سیاسی است که به زودی غرب را در هم می شکند؛ همانطور که امپراطوری ظالمانه شوروی سرنگون شد و تفکر سوسیالیزم و کمونیزم به موزه های تاریخ سپرده شد. لیبرالیسم و حاکمیت سرمایه داری لجام گسیخته در حال فروپاشی است و آنها که صدای شکسته شدن استخوان تمدن غرب را نمی شنوند دچار ناشنوایی هستند. فریادهای به پاخاسته در کشورهای اسلامی مقدمه یک قیام فراگیر علیه استبداد جهانی است. بشریت بزودی تجربه ای از حیات سیاسی را خواهد دید که در آن استبداد و استکبار از نفس افتاده و ظهور حضرت مهدی،  حجةابن الحسن العسکری عجل الله تعالی فرجه الشریف،  و حکومت صالحان را بر جهان نوید می دهد.  ما به وعده های خداوند در قرآن کریم ایمان داریم که اَنّ الارض یرثها عبادی الصالحون و آن چیزی که ما را به این وعده ها بیشتر امیدوار می کند وجود جوانان مسلمان و مؤمن و مبارزی است که در سرتاسر جهان و به ویژه منطقه نقش آفرینی می کنند.

مرجع: بیانیه آیت الله مهدوی کنی, به مناسبت 22 بهمن1390انقلابهای منطقه و تحولات اروپا زمینهساز ظهور حضرت مهدی(عج) است.

امروز مردم در اقصی نقاط دنیا به پاخواسته و عدالت و آزادی را مطالبه میکنند و به دنبال حقشان هستند. این خیزشها در کشورهای اسلامی با شعار اسلام و دین و در کشورهای غیراسلامی با شعارهای آزادی خواهانه است و انشاءالله همه این حرکات زمینهساز ظهور حضرت میباشند. علائم ظهور با برخی افراد و وقایع سوء استفاده است.  بارها دیدهایم که بعضی از افراد با منطبق کردن علائم ظهور بر روی افراد قصد سوء استفاده داشتهاند و این در حالیست که علما و بزرگان ما همواره "کذب الوقاتون" را به ما گوشزد کردهاند. کسانی هم هستند که نسبت به علائم ظهور بیتوجه هستند و هیچ تلاشی برای آماده ساختن خود نمیکنند، در حالی که انتظار فرج امری عملی است،  نه زبانی و باید در زندگی مردم جاری باشد و امیدواریم همه ما جزو منتظران واقعی حضرت باشیم و عملمان مطابق با خواسته بقیه الله الاعظم باشد.

شیخ عمران نزار:

ظهور نزدیک است نزدیک. شیخ عمران نزار حسین،  محقق و نویسنده مسلمان و شخصیتی شناخته شده در جهان سیاست، اقتصاد،  مسائل اجتماعی و بین المللی،  که از علمای اهل سنت حنفی می باشد، این جملات برگرفته از گفتار ایشان است: تمدن مدرن غرب مفهومی نانوشته از مفهوم پایان تاریخ دارد که به سرزمین مقدس مربوط است.  در تمدن مدرن غرب بازیگری درحال بازی است که به طور پیوسته از تمدن مدرن غرب برای کسب اهدافش بهره می برد.  یک بازیگر فعال وجود دارد. دجال و مسیح دروغین. آیا زمان آن نرسیده که با آگاهی دنیای اطراف خود را تغییر دهیم؟ عصر، عصر بیداری است.  ملت ها به پا خواسته اند و به سوی بیداری قدم برداشته اند و این بزرگترین نشانه ظهور است ...ظهور نزدیک است نزدیک.

منابع:1- زندگینامه شیخ عمران حسین در ویکیپدیا2- :سایت رسمی شیخ عمران حسین

مبشرات ظهور

به نظر من ظهور نزدیک است.

تصور و پیشبینی شما از آیندۀ نظام و انقلاب چیست؟

احتمال، قوی و روشن است؛ ولی تعیین، میسّر نیست؛ چون نصاب فساد را نمی دانیم ولی دلها باید گرم تقرّب ظهور باشد. به نظر من ظهور نزدیک است و ریشۀ همۀ معاندان اسلام کنده میشود.

بشارت:

هجوم سلفی ها به شامات به منظور شرکت در جنگ های آخرالزمان است که به ظهور مهدی موعود ختم می شود.

حسن ابوهن یه، کارشناس اردنی جنبشهای اسلام گرای خاور میانه، در گفت وگو با شبکه تلویز یونی "الم یاد ین"  لبنان، با اشاره به تشد ید اعزام ترور یستهای مسلح سلفی و وهابی از کشورهای مختلف بهسوی سور یه، گفت: هدف از این لشگرکشی به شامات، مشارکت در جنگهای آخرالزمانی است که به ظهور مهدی موعود ختم می شود.

وی با اشاره به و یدئوهای منتشرشده از سوی مرکز رسانهای"المنارة الب یضاء"  وابسته به القاعده، افزود: هماکنون گروهها یی مانند "لواء التوح ید"،"جبهة النصرة لأهل الشام"و"گردانهای عبدالله عزام"با اهداف مختلف در سرزم ین شام رحل اقامت افکنده و با نیت نابود ی شیعیان، علو یان و حکومت علو ی بشار اسد،  گرد هم آمدهاند اما هدف نها یی آنان طبق کتابها ی روا یی مقدسی که با عنوان"الملاحم والفتن"  در اختیار دارند فقط و فقط مشارکت در جنگهای منتهی به ظهور مهدی موعود است.
بر اساس عقیده اهل سنت، طبق احادیث وارده، مهم ترین جنگ آخرالزمانی که به ظهور مهدی موعود منتهی میشود در بلاد شامات درخواهد گرفت و مبارزان حاضر درا ین جنگها زمینه سازان اصلی حاکمیت جهانی اسلام خواهند بود.

این در حالی است که بر اساس روایات وارده در مذهب تشیع، گروهها یی که در آخرالزمان با هدف آشوب در شامات سر برمیآورند بر باطل خواهند بود و امام عصرعجلّ الله تعالی فرجه الشریف با شکست دادن آنها، زم ینه برپا یی حکومت جهانی عدل اسلامی را فراهم خواهدکرد.

قواعد ظهور محقق شده است، برای یاری امام مقتدر آماده شویم.

 استاد پناهیان در سومین شب عزاداری در حسینیه امام خمینی/ محرم۱۴۳۴در محضر مقام معظم رهبری:

عاشورائیان !! اگر همین جوری روند جلو بره-که مانعی هم براش نیست، امکانات هم بیشتر شده برای اینکه رشد حرکت اسلام ناب تصاعدی باشه چند سال دیگه ظهور خواهد بود؟

محاسبه عقلانی بکن. اینکه پیشگویی و غیبگویی نیست، قواعد ظهور رو نگاه کن. چند سال دیگه کار تمام خواهد شد؟ یه محاسبه بکن...حالا من نمیگم وقت دقیق رو اعلام کنی، روز و تاریخ و سال رو.... تازه این روایت رو از اباعبدالله الحسین علیه السلام هم اگه نشنیدی من به شما بگم، الان شما نگاه کنی خدا شاهده ظهور قابل پیش بینیه. برید روایات قواعد ظهور رو بخوانید، من به حوادث ظهور کاری ندارم... یعنی می فرماید وقتی ظهور رخ میده که غربال بشن همه، وقتی ظهور رخ میده که خلاء تئوریک در عالم پدید میاد، وقتی ظهور رخ میده که ظلم فراوان شده باشه، وقتی ظهور رخ میده که قومی زمینه ساز بشن، کدومش محقق نشده؟ محاسبه کنیم.

دیگه از دعا گذشته، البته دعا هم هنوز موثره.

در »کمال الدین شیخ صدوق» سخنی از اباعبدالله الحسین علیه السلام درمورد ظهور آمده که میفرماید:« یُصلحُ اللهَ تبارک و تعالی امرَهُ فی لیلةٍ واحدة» خدا مقدمات ظهور رو یه شبه فراهم میکنه...بله من دارم حس نزدیک بودن ظهور رو تقویت میکنم. براساس محاسبه عقلانی. نصرت خدا چرا باید قطع بشه؟ ما که داریم تکلیفمونو انجام میدیم.  حرکت کلان جامعه خوب بودنش محرزه دیگه. اشکالاتی هست، اشکالات رو باید برطرف بکنیم.

ما الان کجا ایستادیم تو تاریخ، ما وضع مدرسه هامون باید عوض بشه.  از دین صحبت میشه دین در آستانه ظهور باید تعلیم داده بشه. آخرین وظائف منتظران باید به منتظران گوشزد بشه، نه به طور کلی از وظائف منتظران سخن بگوییم.  منتظر دیگه الان باید از نظر روحی آماده بشه پای رکاب امام مقتدر کار بکنه.  بعضی از شیعیان هنوز ذهنیت امام مظلوم تو ذهنشون هست و آماده نیستند برای امام مقتدر. چون ائمه هدی همه مظلوم بودن و این تا بوده امامی رو شناخته از مظلومیتش گریه کرده و حق هم هست برای مظلومیت ائمه هدی آدم گریه بکنه، یک دفعه اینجوری نشه که حضرت تشریف فرما بشن تو آمادگی نداری با امام مقتدر برخورد کنی برگردی بگی این آقا چرا اینقدر میزنه؟ تو روایت نوشته بعضی ها این رو میگن! حالا آقا هم که معلومه کیارو میزنه. معلوم فقط کسانی رو که حجت تمام شده غاصبین حقوق همه انسانها هستن میزنه. ولی بعضی ها نیست عادت ندارند. عادت دارند امام ها همه مظلوم باشن؛ آمادگی ندارند. تعلیمات رو باید جهتی ببریم که آماده فرج بشن. اصلا ظرفیت نصرت الهی باشه ، یه شرایط دیگه ای در پیشه ...."
اصلاً روضهخوانی برای امام حسین این سالها باید یکجور دیگر بشود، گریهها باید بیشتر بشود، شیونها باید بیشتر بشود، این دستههای عزا باید مارش نظامی بردارند بیایند در خیابان همانجوری که حضرت امام فرمودند دستهها به قوّت خودشان باقی بمانند، طبلها را به صدا در بیاورند، مردم بگویند: آقا!!اینها مگر دارند میروند جنگ؟ بگوییم آره اینها هزار و چهارصد سال دیر رسیدند میخواهند خودشان را به کربلا برسانند، اینها دستههای نظامی امام حسین علیه السّلام  هستند، اینها پیروزی بر دشمن را که میبینند اشکشان بیشتر میشود، خجالت زدۀ حرم امام حسین علیه السّلام هستند، اینها آمدند وفاداری کنند...

دانلود فایل صوتی سخنرانی استاد پناهیان از سایت رسمی مقام معظم رهبری:

http://farsi.khamenei.ir/audio-content?id=21611

ا ین انقلاب متصل به ظهور امام زمان عجّل الله تعالی فرجه الشریف خواهد شد

از پایگاه آیت الله ناصری: در آذربایجان غربی خدمت علما و ائمه جمعه بودم، یکی از علمای سلماس آمد پیش من و گفت :اول انقلاب علامه طباطبایی را در مرکز قم (میدان شهدا) دیدم که داشت به سمت منزل امام خمینی می رفت، به علامه گفتم: این انقلاب را چگونه می بینید؟

حضرت علامه طباطبایی فرمود: این انقلاب متصل می شود به انقلاب جهانی امام زمان علیه السلام.

روزهای اول انقلاب که امام به قم آمده بودند و چند روزی از آمدن ایشان نمیگذشت، ایشان(علامه طباطبایی) را در خواب دیدم ، در آنحال به ایشان در خواب گفتم که استنباط من این است که ظهور امام زمان نزدیک است؛ ایشان به شدت گریه کردند و سرشان را به علامت تایید مطلب من تکان دادند. (نقل قول از حجت الاسلام حاجتی امام جمعه موقت اهواز )


هر کس هر کاری می خواهد در دوران ظهور انجام دهد الان شروع کند.

 

پرودگار متعال قواعد عالم ملکوت را نظیر و شبیه قواعد عالم ملک قرار داده و عالم تکوین را منطبق با عالم تشریع خلق کرده تا بشر با پی بردن به اسرار و قواعد عالم ملک و تکوین، پی به اسرار ملکوت و تشریع ببرد و از این هماهنگی و شباهت حکمتهایی  استفاده کند، یکی از این قواعد مسلم و عمومی طبیعت، تدریجی بودن تحولات میباشد؛ فی المثل حرکت وضعی زمین و در پی آن طلوع و غروب خورشید یک فرایند تدریجی است. اگر خورشید به یک باره در آسمان زندگی مادی و طبیعی طلوع یا غروب کند در روند حیات اختلال ایجاد میشود و هیچ موجود زنده ای قادر به تطبیق خود با تغییر وضعیت نور در میدان حیات نخواهد بود و نظم زندگی به هم میریزد.

خورشید باید به تدریج غروب و طلوع کند تا موجوداتِ تحت تاثیر خورشید بتوانند خود را با تغییرِ رخ داده تطبیق کرده و حیات به چرخه ی نظم خود ادامه دهد. نظیر همین اتفاق نیز در حیات معنوی و ملکوتی بشر، در حال، اتفاق افتاده است.

علامه بزرگوار در توضیح این مطلب فرمودند ((امام معصوم، خورشید آسمان حیات معنوی بشر است و طلوع و غروب ایشان در صحنه حیات بشر تابع قواعدی شبیه قواعد طبیعی خورشید است اگر مقوله غیبت و ظهور حضرت (که به مثابه طلوع و غروب خورشید است) بطور دفعی و بدون هیچ زمینه ای واقع شود، مسلما جوامع بشری تاب این تحول شدید را نخواهد داشت.

بدین علت حکمت الهی مقتضی  تدریجی بودن این اتفاق عظیم است؛ با بررسی تاریخ حیات با برکت حضرت در میابیم که این اتفاق (تدریجی بودن) درمورد غیبت حضرت واقع شده است.

غیبت حضرت به دو مرحله غیبت صغری و کبری تقسیم میشود، مرحله غیبت صغری به مثابه آماده کردن مردم برای غیبت اصلی و طولانی حضرت بوده است.

همین حکمت در دوران ظهور حضرت هم رعایت خواهد شد؛ بشری که در طول صدها سال در دل ظلمت زندگیِ بدون حاکمیت فرهنگ توحیدی-ولایی نشو و نما پیدا کرده، ظرفیت تحمل ناگهانی نور وجودی که به تعبیر قرآن زمین را اشراق میکند "اشرقت الارض بنور ربها..." را ندارد؛ لذا باید واسطه در این بین وجود داشته باشد؛ بدین معنا که مجالی برای تجلی نور ایشان در وسعت های محدود بوجود آید، که مردم بتوانند خود را برای حضور آن مقام رفیع آماده کنند.

قرائن و شواهد نشان میدهد انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران «ظهور صغرای حضرت بقیه الله الاعظم» و بین الطلوعین حکومت جهانی امام زمان ارواحنا فداه میباشد.

مثلا این مراسمات عبادی و معنوی را ببینید؛ روزی در همین شهر قم، اگر چند طلبه بصورت انفرادی و با هزینه شخصی چند روزی اعتکاف میکردند، میگفتیم الحمد الله معنویت در حوزه پیشرفت کرده ولی اکنون میبینیم چند هفته قبل از ایام اعتکاف شاهد جوانانی هستیم که چندین شبانه روز و در سخت ترین شرایط و با کم ترین امکانات در مساجد و حرمها معتکف میشوند و عمده هدف خود را خود سازی برای آمادگی ظهور اعلام میکنند ، مگر در ایام رژیم گذشته عموم مردم از معارف اهل بیت و ادعیه ایشان اینقدر اطلاع داشتند!؟

در روز عرفه در غیر صحرای عرفه شاید خواصی پیدا میشدند که دعای عرفه سید الشهدا را با آن مضامین بلند و عرشی را قرائت میکردند؛ اما اکنون چه؟ از ظهر تا عصر عرفه، مساجد ، حرمها و خیابانهای اطراف و رسانه ها بسیج میشوند تا میلیونها انسان اعم از نوجوان و جوان و پیر و زن و مرد و عامی و عالم در کنار هم نشسته و با ناله و تضرع، این دعای به این حجم را قرائت میکنند! اینها فرج امام زمان نیست، پس چیست؟

زمانی بر این ملت گذشت که حتی در میان خواص کمتر کسی پیدا میشد که بتواند قرآن را از روی مصحف، به درستی قرائت کند؛ تا چه رسد به درک معانی و معارف قرآن. اما اکنون میبینیم که درسراسر کشور دهها هزار حافظ و قاری قرآن تربیت شده اند که بدنبال درک حقائق قرآن و عمل به آنها هستند آیا اینها جلوه های ظهورنیست؟

نماز جمعه ها، راهپیمایی ها، جهادها و شهادت ها، احیاء مهدیه ها و جمکران، اقبال مردم به دعای ندبه و... همه و همه نشان از یک خیزش عظیم و تحولی بی سابقه در تاریخ تشیع و همه جلوه هایی از ظهور صغری است ، انقلاب اسلامی ایران، ظهور برنامه ای، شخصیتی و حقوقی حضرت مهدی موعود(عج) بوده و ظهور جهانی و اصلی حضرت، ظهور شخصی و حقیقی ایشان میباشد؛
هر
کس هر کاری میخواهد در دوران ظهور انجام دهد الان شروع کند چون وقتش فرا رسیده و زمینه اش از هر جهت آماده است.

راوی: حجت الاسلام حسین نژاد

ظهور بسیار نزدیک است و ما بسیار خوشحالیم...

خطیب موقت نمازجمعه تهران با ذکر روایتی از امام حسین  علیه السّلام یادآور شد:  ظهور امام زمان عجلّ الله تعالی فرجه الشریف زمانی رخ می دهد که در جامعه برخی نسبت به برخی دیگر برائت می جویند، اظهار تنفر می کنند، برخی به برخی دیگر آب دهان پرتاب می کنند، بعضی می گویند بعضی دیگر دین ندارند، مسلمان نیستند، بعضی نیز تعدادی دیگر را لعنت می کنند.
وی ادامه داد:  امام حسین علیه السّلام در این روایت فرمودند: این زمان بهترین زمان برای ظهور امام زمان عجلّ الله تعالی فرجه الشریف و ظهور بسیار نزدیک است.  در این زمان نیز ما از اوضاع جامعه ناراحت هستیم ولی از فرمایش امام حسین علیه السّلام  مبنی بر ظهور امام زمان عجلّ الله تعالی فرجه الشریف بسیار خوشحالیم.

نماز جمعه تهران  88/3/22))

 

در این که ما درعصر قرب ظهور بسر می بریم تردیدی نیست.

با توجّه به ظلم و فسادی که جهان با آن روبرو است باید بگویم که همین تباهی ها و جدال، بشر را بیدار کرده و ضرورت حاکمیت عدالت را بیشتر ساخته است. کثرت طرفداران صلح و عدالت و تنفّر از جنگ و خونریزی و تشکیل مجامع نظارت به حقوق بشر و خلع سلاح عمومی، این مسائل نشان می دهد که بشریت بسوی آزادی و عدالت و پذیرش حکومت واحد جهانی حرکت می کند.

در اینکه ما در عصر قرب ظهور بسر می بریم تردیدی نیست، امّا هر گونه حدس و تخمین برای تعیین وقت ظهور آن حضرت از نظر روایات مردود است.


ظهور حضرت نزدیک است .


دقیق یادم نیست که سال ۸۲بود یا سال ۸۳. حضرت آیت الله ناصری حفظه الله تعالی در مدینه ی منوره در جمع برخی زائران ایرانی نقلقولی را از حضرت آیت الله العظمی بهجت رحمت الله علیه مبنی بر نزدیک بودن امر ظهور بیان فرمودند .
آن زمان برایم باورش خیلی عجیب بود . شاید بار اولی بود که چنین مطلبی را آنهم به این صراحت را می شنیدم . کلامی از یک بزرگ دینی آنهم مبنی بر نزدیک بودن امر ظهور حضرت ولی الله الاعظم.
مدتها گذشت . تأمل مان بیشتر شد . مطالعات مان هم کمی بیشتر . دیدیم خیلی از بزرگان از علماء در قرن حاضر وعده هایی مبنی بر نزدیک بودن ظهور داده اند. کمی اعتقادمان بر این امر استوار شد .
چندی
پیش نقل قولی را از یکی از دوستانمان شنیدم در رابطه با وعده ی فیلسوف بزرگ و علامه ی جلیل القدر ، مرحوم آیت الله محمد تقی جعفری مبنی بر نزدیک بودن ظهور . محمد توحیدلو از بچه های جنگ و از بازماندگان دفاع مقدس است. از آن دسته آدم هایی ست که وقتی او را می بینی قیافه اش تو را یاد بسیجی های دهه ی ۶۰می اندازد . اگرچه کمی امروزی تر شده،کت و شلوار می پوشد و یکی از مدیران سیستم دولتی است اما هنوز بوی لباس خاکی منطقه را می دهد .

در جمعی نشسته بودیم . خاطره ای را که در تلویزیون از مرحوم علامه محمد تقی جعفری در باب شوخی ایشان ( یا فلاسفه ) با میرفندرسکی شنیده بودم ؛ نقل کردم. از آن خاطره های شیرین . همه خندیدند .

حاج محمد هم به نقل از یکی از دوستانش مطلبی را از علامه برایمان نقل کرد.وقتی خاطره را برایمان نقل کرد موهای بدنم راست شد  . ما هم که سرمان درد میکند برای این مطالب خوب و شنیدنی . وقتی خاطره اش تمام شد ، شماره ی آن دوستش را گرفتم تا صحت و سقم مطلب را از خودش جویا شوم .

} ظهور نزدیک است {
به او ( هم که از جاماندگان از قافله ی شهداست ) زنگ زدم . خودم را معرفی کردم . گفتم خاطره تان با علامه ی جعفری در رابطه با امام زمان برایم تعریف کنید . کمی تامل کرد . انگار که صدای نفس کشیدنش تغییر کرد .

گفت: عازم مأموریت بودم برای چین . قبل از سفرم با هماهنگی آقا زاده ی علامه ، خدمت ایشان مشرف شدم و به ایشان عرض کردم جهت فلان ماموریت عازم کشور چین هستم .

آقا جان نصیحتی بفرمائید .
حضرت علامه نگاهی به من کردند و با همان لهجه ی مخصوص و شیرین آذری خودشان فرمودند : آقاجان آماده باشید سعی کنید دروغ نگوئید. ظهور حضرت نزدیک است .

در سفر چین بودم که خبر فوت حضرت علامه را شنیدم و بسیار متأثر شدم و با شنیدن خبر فوتشان آخرین سخن علامه در گوشم زنگ میزد که :

ظهور نزدیک است

}و اما بعد  {
باید به یک نکته ی مهم توجه کنیم:

اگر چه بزرگانی چون حضرت آقای بهجت ، حضرت آقای ناصری ، حضرت علامه جعفری ، حضرت اقا و خیلی دیگر از علمائی که تهذیب نفس کرده و اهل معنا بوده اند به نزدیک بودن ظهور اشاره داشته اند اما برای آن وقت خاصی را مشخص نکرده اند .

این اشاره به نزدیک بودن امر ظهور ، مسلما تعیین وقت برای ظهور نیست که اگر چنین باشد تمام روایاتی که به علائم حتمی و غیر حتمی ظهور نیز اشاره دارند را باید حمل بر این تعیین وقت کرد که بر صاحبان خرد بس واضح و روشن است که چنین نیست .

پ. ن: البته نکته ای که باید بدان اشاره داشت این است که هرچند نمی توان با روی دادن اکثر قریب به اتفاق علائم غیرحتیمه زمانی برای ظهور مشخص کرد ولی علائم حتمیه اینگونه نیستند ، در واقع می توان گفت علائم حتمیه خود ظهور هستند ، یعنی با رخ دادن اولین علامت حتیمه یعنی خروج سفیانی می توان تاریخ دقیق ظهور را مشخص کرد.

مبشرات ظهور

عز یزان من!! خدا می داند که ظهور نزدیک است

آیت الله ناصری در جمع جوانان اصفهان (  81/5/15چند ماه قبل از عاشورا:)

این تذكر را هم عرض بكنم؛ اوضاع خیلی خوبی نیست برادر من‌.  من میدانم مكرر از بعضی از بزرگان نقل شده است‌.  خودم چیز ی ندارم لكن شنیدهام بزرگان فرمودهاند:  فرج حضرت خیلی نزد یک است و همینطور هم هست‌.  عز یزان من!! خدا می داند که ظهور نزدیک است.

الان خیلی از اشخاص از غربال در می روند و می افتند پا یین و فسادشان ظاهر می شود و از خط ولایتیها خارج می شوند.  حواستان جمع باشد كه مبادا از غربال خارج شوید،

مقام رهبری هم ـ كه خدا انشاءالله حفظشان كند ـ مدت ی قبل داستان مفصل ی فرمودند كه ماحصلش را عرض میكنم كه‌: «فرج خیلی نزد یک بود, لكن بَداء حاصل شد

چهارشنبه بیست و هفتم دی 1391  20:31   اَلبَیعتُ لله

سرباز مهدی

حجت الاسلام سعیدآخوندی

منتظر ظهور نور دوازدهم در بین الطلوعین تاریخ هستیم

حجت الاسلام سعید آخوندی(معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی) گفت:  زمانی که ما در آن زندگی میکنیم بین الطلوعین تاریخ است و این یعنی ما یک طلوع (صغری) را پشت سر گذاشته و طلوع دیگری (کبری) در پیش خواهیم داشت. و منتظر ظهور نور دوازدهم در بین الطلوعین تاریخ هستیم.

حجت الاسلام آخوندی: با طرح این سوال که روش زندگی ما چقدر برپایه اسلام بوده و آیا رفتار ما باعث رضایت حضرت حجت عجلّ الله تعالی فرجه الشریف است، بیان کرد:   از افراد در اکثر مواقع تشخیصی عمل می کنند اما باید به این اندیشید که آن حضرت از ما چه میخواهد. « جمله همه زمانها عاشورا و همه زمینها کربلاست

» به این معنی است که همه روزها و زمینها، زعیمی دارد که میگوید کیست مرا یاری دهد.»

حجت الاسلام آخوندی اظهار کرد: انسان در اکثر مواقع به نکات ارزشمند روایات پی نمی برد مگر آنکه در آنها تفکر و تدبر داشته باشد. نکته مهمی که انسان باید به آن توجه داشته باشد این است که درچه زمانی زندگی می کند و موقعیتی که در آن قراردارد، چگونه است.  انسان باید همواره به این بیاندیشد که امام عصرعجلّ الله تعالی فرجه الشریف که در انتظار ما به سرمی برد, از ما چه توقعاتی داشته و ما برای فراهم سازی زمینه ظهورش چه کردهایم؟

دوشنبه بیست و پنجم دی 1391  0:26   اَلبَیعتُِ لله

 سرباز مهدی

حاج صالح جوهر

 مسلمانان باید خود را برای ظهور امام زمان عجلّ الله تعالی فرجه الشریف آماده کنند
حاج صالح جوهر، خطیب جمعه مسجد شیعیان در کویت با اشاره به تحقق برخی از نشانه های ظهور امام زمانعجلّ الله تعالی فرجه الشریف خواستار آمادگی روحی و معنوی مسلمانان برای این تحول عظیم جهانی شد. و اشاره کرد به اینکه مسلمانان باید خود را برای ظهور امام زما نعجلّ الله تعالی فرجه الشریف آماده کنند.

به گزارش خبرگزاری رسا در کویت، حاج صالح جوهر خطیب مسجد امام حسین علیه السّلام در کویت در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به تحقق برخی نشانه های ظهور امام زمان عجلّ الله تعالی فرجه الشریف در عصر حاضر همچون پیروزی انقلاب اسلامی در ایران و دلاوری های مردانی که در نزدیکی شهر مقدس قدس با دشمنان اسلام می جنگند و نیز پیروزی رزمندگان حزب الله لبنان و دیگر نشانه ها از شیعیان خواست که بیش از گذشته خود را برای یاری حضرت قائمعجلّ الله تعالی فرجه الشریف آماده کنند.

وی با بیان اینکه مسلمانان جهان باید با اقدامات فرهنگی مناسب خود را برای این تحول عظیم جهانی مهیا کنند تصریح کرد:  برای اینکه خود را در جمع یاران امام ببینیم باید به تعالیم و رهنمودهای اسلامی به درستی و دقت عمل کنیم و بدانیم که برای انجام این کار فرصت کافی در اختیار ما قرار دارد.

حاج صالح جوهر افزود: کسی که برای ظهور امام زمانعجلّ الله تعالی فرجه الشریف دعا می کند، اما در عمل رفتار او با دیدگاههای مستکبرین و ظالمانی همچون آمریکا همخوانی دارد دشمن امامعجلّ الله تعالی فرجه الشریف و یار و یاور بدخواهان آن حضرت است.

مبشرات ظهور

ظهور نزدیک است؛ از آنچه در ذهن شما هم هست، نزدیک تر است.

 

عارف واصل، حضرت آیت الله شیخ عبد القائم شوشتری، اهل باطن بودند و باطن اشخاص را میدیدند و گاهی خدمت رجال الغیب می رسیدند. ایشان قضیه ای را که برای خودشان در یکی از سفرها رخ داده بود، چنین نقل نمودند:

یک روز در سفری که به سوریه رفته بودم خیلی هوا گرم بود. به قصد زیارت حضرت مقداد حرکت کردم و پس از جستجوی زیاد قبر ایشان را پیدا کردم. صدایی از قبر جناب مقداد به من گفت: تا کی میخواهی به زیارت مقدادها رفته و بیایی؛ برو سراغ مقدادهای زنده. و این اواخر در مکه با شخصی از رجال الغیب برخورد کردم. سوالات متفاوتی از ایشان پرسیدم و جواب هایی را مرحمت فرمودند. یکی از سوالات این بود که آیا ظهور نزدیک است؟

در جوابم فرمودند: «ظهور نزدیک است؛ از آنچه در ذهن شما هم هست، نزدیک تر است.»

منبع: کتاب پرهای صداقت ص 179 نوشته محمد لک علی آبادی

اعتقاد ما بر این است که در عصر ظهور زندگی می کنیم

 

در سایت رسمی شرکت اپل در خصوص یکی از برنامه های پرطرفدار خود به نام بره و شیر(Lamb & Lion) - که این نام خود نشانی از صلح و صفای زندگی پس از ظهور منجی موعود دارد و به صورت رایگان برای دانلود آماده شده - چنین آمده است:

برنامه کاربردی بره و شیر (Lamb & Lion) که برای iPhone،iPad وiPod Touchطراحی شده است، یک آموزش دهنده برای پیشگویی های انجیل و یک خبررسان در خصوص نزدیکی ظهور مجدد مسیح مقدس است.  ما تلاش داریم تا صدای کلیسا را به گوش همگان برسانیم و جان ها را برای پذیرش منجی موعود آماده سازیم.

 

ما معتقدیم که ممکن نیست بتوانیم تاریخ بازگشت دوباره مسیح را بدانیم و به آن پی ببریم؛ اما عمیقا معتقدیم که ما می توانیم پی ببریم که او در چه عصری باز خواهد گشت و اعتقاد ما بر این است که ما در این عصر، یعنی عصر بازگشت مسیح مقدس، زندگی می کنیم.

ما معتقدیم که مسیح تنها امید برای جهان امروز است.

 

این برنامه از ابداعات دکتر دیوید ریگان و ناتان جونز است که برنامه های تلویزیونی آنها در این خصوص نیز ارائه می گردد.

برای اطلاعات بیشتر می توانید از سایت های زیر پرس و جو نمایید:

1- http://www.lamblion.com

2- https://itunes.apple.com/us/app/lamb-lion-ministries/id571335906?

mt=8&ign-mpt=uo%3D4

 

جستجو
عضویت
اوقات شرعی

اوقات شرعی به افق کرمان

اذان صبح 04:26:43
طلوع خورشید 05:46:00
اذان ظهر 11:23:09
غروب خورشید 16:59:56
اذان مغرب 17:16:07
نظر سنجی
نظر شما در مورد وب سایت مهدی الامم چیست ؟