وب سایت فرهنگی مذهبی مهدی الامم

پخش مستندهای جنایت های رژیم صهیونیستی

پخش مستندهای جنایت های رژیم صهیونیستی
زمان انتشار :
سه شنبه 31 تیر 1393 | 19:15
شبکه مستند سیما با مستند های جدیدی همچون «رنگ آب»، «ارتباطات اسرائیلی» ، «وقتی آنها آمدند»، «پنج دوربین شکسته»، «خیابان یکطرفه» به استقبال روز قدس می رود.

بسم الله الرحمان الرحیم

شبکه مستند سیما با مستند های جدیدی همچون «رنگ آب»، «ارتباطات اسرائیلی» ، «وقتی آنها آمدند»، «پنج دوربین شکسته»، «خیابان یکطرفه» به استقبال روز قدس می رود.
 
«رنگ آب» در 75 دقیقه به بحران آب در غزهمی پردازد . این بحران توسط رژیم صهیونیستی بر مردم تحمیل شده است. این رژیم آب را بر غزه بسته است و در حالی که کودکان غزه از آب سالم شرب محروم اند از این آب برای ساخت استخر پرورش ماهی استفاده می کند.


 
«ارتباطات اسراییلی» نیز در دو قسمت 75 دقیقه ای به قاچاق اعضای بدن توسط صهیونیست ها می پردازد. دزدی و قاچاق اعضا نه تنها فلسطینیان بلکه خود مردم سرزمین اشغالیرا نیز بی نصیب نگذاشته است. این مستند برای اولین بار تصاویری باورنکردنی از قاچاق اعضا در دل سرزمین های اشغالیرا ارائه می کند.
«وقتی آنها آمدند» نیز در یک قسمت 50 دقیقه ای از شبکه مستند پخش خواهد شد. این مستند روایت خاطرات تلخ بانوان مبارز لبنانی و فلسطینی است که در زندان های رژیم صهیونیستی شرایط بد و باورنکردنی را تجربه کرده اند.

 
«پنج دوربین شکسته» که یکی از جنجال برانگیزترین مستندهای تاریخ اسکار نیز هست، در روز قدس از شبکه مستند پخش می شود.
این مستند داستان سال ها مقاومت فلسطینیان ساکن روستای بلعین است که برای باز پس گیری اراضی خود از غاصبان رژیم اشغالگر قدساز سال ها پیش هر هفته تظاهراتمی کنند و با ارتش این رژیم غاصب درگیر هستند.

«پنج دوربین شکسته»، پنج داستان مختلف درباره ی عماد برنات، خانواده او و مردم روستای بیلین در کرانه غربی است. هر دوربین شکسته برنات، با خود، داستانی درباره مقاومت دارد. دوربین های عماد که هر یک ناظر بخشی از این حوادث وحشتناک در دوره های مختلف اند، یکی پس از دیگری مورد اصابت گلوله قرار گرفته یا شکسته می شود.

«پنج دوربین شکسته»، روایتگر بخشی از تاریخ خاورمیانه، از زاویه دید یک شهروند شجاع فلسطینی است که در هشتاد و پنجمین دوره از جوایز اسکارکاندید شد اما کارگردان آن را به جرم فلسطینی بودن در بدو ورود به ایالات متحده بازداشت کردند و با وساطت مایکل مورآزاد شد. همچنین مایکل مور بعد از این که این مستند با ناداوری جایزه اسکاررا دریافت نکرد از کارگردان آن عذرخواهی کرد.

همچنین «خیابان یکطرفه» مستندی 30 دقیقه ای است که به بررسی مواضع آمریکا در قبال جمهوری اسلامی ایران از جمله مخالفت با صدور روادید برای حمید ابوطالبینماینده کشورمان در سازمان ملل متحدمی پردازد. در این میان نقش لابی های صهیونیستی نیز انکار ناپذیر است.

 

جستجو
عضویت
اوقات شرعی

اوقات شرعی به افق کرمان

اذان صبح 04:10:39
طلوع خورشید 05:29:14
اذان ظهر 11:30:27
غروب خورشید 17:31:15
اذان مغرب 17:47:03
نظر سنجی
نظر شما در مورد وب سایت مهدی الامم چیست ؟