وب سایت فرهنگی مذهبی مهدی الامم

میلاد با سعادت حضرت زینب سلام الله علیها(روز پرستار)

میلاد با سعادت حضرت زینب سلام الله علیها(روز پرستار)
زمان انتشار :
چهارشنبه 19 دی 1397 | 23:36
روز پرستار

بسم الله الرحمن الرحیم

چرا ولادت حضرت زینب روز پرستار نامگذاری شده است؟

یک کارشناس دینی، تبیین سجایای اخلاقی و رفتاری حضرت زینب(س) را در الگوسازی برای زنان و دختران جامعه حایز اهمیت دانست.

حجت‌الاسلام علی آقامحمدی  با بیان این مطلب، اظهار کرد: بانوان ایرانی الگوهایی همچون این بانوی بزرگوار دارند که می‌توانند با سرمشق قرار دادن آن زندگی موفقی داشته باشند.

وی گفت: خانواده‌دوستی و همچنین حضور فعال در فعالیت‌های اجتماعی از ویژگی‌های حضرت زینب(س) است و نمونه موفقی است که در همه عرصه‌ها توانست به وظایف خود عمل کند، بدون اینکه کوتاهی در هیچ‌کدام از این موارد مشاهده کنیم.

وی تصریح ‌کرد: رعایت حدود شرعی و الهی از سوی حضرت زینب(س) نشان می‌دهد که یک بانوی مسلمان می‌تواند در همه عرصه‌ها حضوری فعال داشته باشد، بدون آنکه خللی در جایگاه این قشر به‌ وجود آید، ولی این منوط به هوشیاری و رعایت شرایط است و دختران ایرانی می‌توانند با مطالعه رفتار بانوان بزرگواری همچون حضرت فاطمه(س) و حضرت زینب(س) با این گونه رفتارها آشنا شده و از آن الگوبرداری کنند.

وی با تاکید بر این‌که «زن مسلمان نیاز به الگوی وارداتی ندارد» افزود: بانوان مسلمان الگوهایی همچون حضرت خدیجه(س)، حضرت فاطمه(س)، حضرت زینب(س) و ده‌ها بانوی بزرگوار دیگر دارند که با تاسی از آن‌ها می‌توانند زندگی سرشار از آرامش داشته باشند، ولی باید برای پی بردن به نحوه زندگی این بزرگواران مطالعه کنند و روحانیون نیز باید با استفاده از منبرها دختران جوان را با این الگوها آشنا کنند.

 

این کارشناس دینی با بیان این‌که «یکی از ویژگی‌های حضرت زینب(س) زنده نگه داشتن نهضت حسینی است» افزود: حضرت زینب(س) به ‌عنوان غم‌خوار و دلسوز یتیمان و مجروحان بود که خودش را جزئی از آن‌ها می‌دانست و درد و رنج آن‌ها، درد و رنج این حضرت بود که در این میان وظیفه مهم مراقبت از امام زمان خود، امام سجاد(ع) را نیز بر عهده داشتند تا صدمه‌ای به آن حضرت وارد نشود و همین مراقبت‌ها باعث شد که روز ولادت آن حضرت روز پرستار نام‌گذاری شود.

جستجو
عضویت
اوقات شرعی

اوقات شرعی به افق کرمان

اذان صبح 05:07:51
طلوع خورشید 06:26:43
اذان ظهر 12:32:12
غروب خورشید 18:37:15
اذان مغرب 18:53:04
نظر سنجی
نظر شما در مورد وب سایت مهدی الامم چیست ؟