وب سایت فرهنگی مذهبی مهدی الامم

مهم ترین پیام امام حسین علیه السلام در واقعه عاشورا

مهم ترین پیام امام حسین علیه السلام در واقعه عاشورا
زمان انتشار :
شنبه 22 مهر 1396 | 20:27
امام حسین علیه السلام مهم ترین کاری که در کربلا انجام داد برپایی و اقامه نماز بود و در ظهر عاشورا در زیر تیر باران دشمن نماز خواند....

بسم الله الرحمن الرحیم

مهم ترین پیام امام حسین علیه السلام در واقعه عاشورا

اقامه نماز اول وقت بود.

امام حسین  علیه السلام مهم ترین کاری که در کربلا انجام داد برپایی و اقامه نماز بود و در ظهر عاشورا در زیر تیر باران دشمن نماز خواند.
امام علی علیه السلام گفت که بهترین اعمال در زندگی نماز اول وقت، نیکی به پدر و مادر و جهاد در راه خدا می باشد.
امام حسین علیه السلام مهم ترین کاری که در کربلا انجام داد برپایی و اقامه نماز بود و در ظهر عاشورا در زیر تیر باران دشمن نماز خواند.
با این حرکت، امام حسین علیه السلام به شیعیان و پیروان خود این پیام را داد که نماز خود را در هرشرایطی برپا دارید.
امام سجاد علیه السلام می فرماید من شبی از شبها دیدم که عمه ام حضرت زینب سلام الله علیها نماز نافله شب(مستحبی) را نشسته می خواند،علت آن را پرسیدم در جواب شنیدم این جیره ای(قرص نان) که به ما می دهند برای کودکان نگه داشته ام، لذا به دلیل فرط گرسنگی نماز را نشسته می خوانم.
اهل بیت صلی الله علیه وآله وسلم و پیروان امام حسین علیه السلام در بدترین شرایط حتی نماز مستحبی شان را اقامه میکردند و نماز واجب خود را هرگز قضا نمی کردند.
 
درصورتیکه شما به پدر و مادرتان نیکی بکنید بدون شک به اندازه ای که حضرت علی اکبر علیه السلام و حضرت علی اصغر علیه السلام در نزد خداوند ارزش دارند،ارزش و منزلت خواهید یافت.
 
حضرت علی اکبرعلیه السلام و حضرت علی اصغر علیه السلام و کودکان و جوانانیکه در کربلا به شهادت رسیدند نمادی از معرفت والگوی کاملی از خوبی ها هستند و پیرو و راهرو می خواهد که از این خوبی ها سرمشق بگیرند.
در راه خداوند پایان یافتنی نیست و در هرشرایط و زمانی به گونه ای میشود در راه کسب رضایت خداوند جهاد کرد...
وی در ادامه گفت: جهاد هر شخص مانند امام حسین علیه السلام باید در راه خداوند باشد و اگر در غیر این راه باشد درصف و هم قطار یزیدیان قرار خواهند گرفت...
چرا قیام امام حسین علیه السلام و واقعه عاشورا ماندگار شد؟

 که در ظاهر امام حسین علیه السلام در جنگ با یزیدیان شکست خورد و خانواده اش به اسارت رفت، اما در حقیقت پیروز این جنگ امام حسین علیه السلام بود وخون سرخ برشمشیر پیروز شده و قیام امام حسین علیه السلام ماندگار گردید...
این پیروزی به این دلیل بود که جهاد و قیام امام حسین علیه السلام در راه کسب رضایت خداوند بود.

 

 

جستجو
عضویت
اوقات شرعی

اوقات شرعی به افق کرمان

اذان صبح 04:23:50
طلوع خورشید 05:42:44
اذان ظهر 11:23:53
غروب خورشید 17:04:38
اذان مغرب 17:20:42
نظر سنجی
نظر شما در مورد وب سایت مهدی الامم چیست ؟