وب سایت فرهنگی مذهبی مهدی الامم

مهربانی وعطوفت

مهربانی وعطوفت
زمان انتشار :
یکشنبه 2 شهریور 1393 | 16:38
مرحوم آقا وقتی کارگری به منزل می آوردند، علاوه برناهارومزد آن روز، درپایان روز که کارگر می خواست به منزل خودش برود،

بسم الله الرحمن الرحیم

مهربانی وعطوفت

مرحوم آقا وقتی کارگری به منزل می آوردند، علاوه برناهارومزد آن روز، درپایان روز که کارگر

می خواست به منزل خودش برود، بهترین غذاها را درست می کردند وبه آن کارگرمی دادند، تا با خانواده اش میل کند ومی فرمودند: اینها به این غذاها دسترسی ندارند ونمی توانند ازاین غذاها تهیه کنند.

مرحوم آقابه قدری مهربان وباعاطفه بود که اگر به حیوانی میخواست غذا بدهد، مثل یک میهمان ازآن پذیرایی می کردو او را ازسرخودبازنمی کرد.

ایشان درتربیت فرزندانش دقت داشت و برای آنها داستانهای زیادی ازانبیا علیهم السّلام تعریف وآنها رابه این وسیله با معارف حقّه آشنا می کرد. وماپس ازنقل این داستانها غصه می خوردیم که چرا داستان تمام شد.

وقتی آب می خوردم درهمان سن کوکی به ما می فرمود: فرزندم همینطورکه آب میخوری، بگو: «یاحسین» ، «یاحسین» واین مطلب درمغزما می ماند.

حضرت حجت الاسلام والمسلمین «حاج سیدعباس موسوی فقیه احمدآبادی» فرزند دیگرآن بزرگوار نیز خاطره ای دررابطه با عنایت حضرت بقیه الله (ارواحنافداه) برای ما نقل فرمودند که:

حدود سی ودوسال پیش منزلی به مبلغ پنجاه هزارتومان خریده بودم که فقط سه هزارتومان آن را موجود داشتم والباقی آن یعنی چهل وهفت هزارتومان آن را نداشتم، لذا آن شب را متوسل به وجود مقدس امام عصر (ارواحنافداه) بودم واز آقا کمک خواستم، صبح زود درب منزل را زدند، دیدم پسر همشیره ام جناب حجت الاسلام والمسلمین «سیدعلی موحد ابطحی» هستند وپولی به من دادند وگفتند این پول چهل وهفت هزارتومان است که ازطرف حضرت آیت الله گلپایگانی (قدس سرّه ) به شماداده شده وبعد خداحافظی کردند و رفتند. بعدازچندروزکه من جناب حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج سیدعلی موحد ابطحی را دیدم وقضیه ی پولها را برایشان یادآوری شدم ایشان فرمودند:

من اصلاً آن روز دراصفهان نبودم وچنین مبلغی را«حضرت آیت الله گلپایگانی قدس سرّه» به من نداده اند که برای شمابیاورم .

من فهمیدم که خود آقا امام زمان (عجّل الله تعالی فرجه الشّریف ) این عنایت را فرموده اند وخداوند سبحان را بسیار ممنون وسپاسگزار شدم.

آری، چنین عالمی که سر برآستان مقدس مولایش ساییده، باید چنین فرزندانی تربیت کند که جز درگاه مولایشان جایی را نشناسند وجزبه دست یداللّهی مولایشان به جای دیگر نظرنداشته باشند.

 

 

جستجو
عضویت
اوقات شرعی

اوقات شرعی به افق کرمان

اذان صبح 04:40:57
طلوع خورشید 06:06:20
اذان ظهر 12:44:07
غروب خورشید 19:21:30
اذان مغرب 19:38:10
نظر سنجی
نظر شما در مورد وب سایت مهدی الامم چیست ؟