وب سایت فرهنگی مذهبی مهدی الامم

عشق واقعی به امام زمان عجل الله تعالی فرجه و شریف در دل چه کسانی می‌ماند؟

عشق واقعی به امام زمان عجل الله تعالی فرجه و شریف در دل چه کسانی می‌ماند؟
زمان انتشار :
چهارشنبه 3 اردیبهشت 1399 | 23:32
روشن است که کسی که عاشق واقعی امام زمان عجل الله تعالی فرجه و شریف است باید همانند معشوقی باشد که هر روز برای رسیدن به وصال یار دعا می‌کند و دست به دامن پروردگار می‌شود...

بسم الله الرحمن الرحیم

عشق واقعی به امام زمان عجل الله تعالی فرجه و شریف در دل چه کسانی می‌ماند؟

روشن است که کسی که عاشق واقعی امام زمان عجل الله تعالی فرجه و شریف است باید همانند معشوقی باشد که هر روز برای رسیدن به وصال یار دعا می‌کند و دست به دامن پروردگار می‌شود.

اگر شما خود را عاشق واقعی بدانید که معشوقتان از شما انتظاراتی دارد آیا حاضرید دل معشوقه ی خود را به دست آورید؟

نزدیک شدن ظهور منجی عالم  امام زمان عجل الله تعالی فرجه و شریف نشانه‌هایی دارد که اکثر این نشانه‌ها را امروزه شاهد هستیم از جمله‌ی آنها فساد جنسی زنا، برهنگی، همجنسگرایی و... فساد اقتصادی، فساد اجتماعی و... است اما با وجود این نشانه‌ها چرا همچنان حضرت مهدی در غیبت به سر می‌برند؟

غیبت حضرت مهدی رازیست الهی که ما نمی‌توانیم از آن آگاه شویم و حکمت آن بعد از ظهور آشکار خواهد شد همچنان که امام صادق علیه السلام می‌فرمایند:

صاحب الامر غیبتی دارد که تخلف ناپذیر است، اجازه نداریم علت آن را بیان کنیم.

 حکمت غیبت او همان حکمتی است که در غیبت حجت‌های پیشین وجود داشته و پس از ظهور روشن خواهد شد، چنان چه حکمت کارهای خضر از شکستن کشتی و کشتن پسربچه و برپا داشتن دیوار شکسته، وقتی برای موسی روشن شد که  آن دو خواستند از هم جدا شوند،(سوره کهف، آیات ۶۶ ـ ۸۳) غیبت سرّی از اسرار الهی است.

شیخ صدوق، کمال الدین، ج ۲، ص ۱۵۸

در برخی از روایات علت غیبت امام زمان عجل الله تعالی فرجه و شریف امتحان کردن مردم ذکر شده است. لذا در اثر غیبت حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه و شریف مردم آزمایش می‌شوند و در این بین گروهی که ایمان استواری ندارند در ظهورحضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه و شریف دچار شک و تردید می شوند و کسانی که ایمان واقعی دارند به سبب انتظار ظهور پخته تر می شوند.

امام کاظم علیه السلام فرمود: هنگامی که پنجمین فرزندم غائب شد، مواظب دین خود باشید، زیرا او ناگزیر غیبتی خواهد داشت، به طوری که گروهی از عقیده خویش بر می‌گردند.

 خداوند به وسیله غیبت، بندگان خویش را آزمایش می‌کند.

طوسی،کتاب الیبغه، ص ۲۰۴؛نعمانی، کتاب الغیبه، ص ۱۵۴

 همچنین هدف امام زمان از ظهور رسیدن به آرمانی بزرگ است و از نظر عقلی می‌توان فهمید که یکی دیگر از دلایل غیبت می‌تواند این باشد که  این آرمان نیاز به گذشت زمان و شکوفایی عقل و دانش بشر و آمادگی روحی و عقیدتی بشریت دارد، تا جهان به استقبال موکب آن امام عدل و آزادی رود.

در نتیجه غیبت امام زمان دلایلی دارد که می توان با حدس و گمان و بر اساس روایت به برخی از این دلایل پی برد اما دلیل اصلی غیبت بعد از ظهور بر همگان آشکار خواهد شد و طولانی شدن غیبت نمی‌تواند دلیلی بر ناامید و مایوس شدن از ظهور باشد لذا وظیفه‌ی عاشق واقعی این است که همانند یک عاشق زندگی کند.

به عنوان مثال کسی که عاشق فردی می‌شود سعی می‌کند در کردار و رفتار مانند آن چیزی شود که معشوق از او انتظار دارد. برای دیدن معشوقش خود را  می‌آراید و مرتب می‌کند.

 بهترین لباس را می‌پوشد و حتی برای رسیدن به معشوقش دست به دعا می‌شود.

اگر کسی ادعا کند کسی را دوست دارد و عاشق اوست اما رسیدن و نرسیدن به وصال معشوق برایش تفاوتی نداشته باشد کسی او را عاشق نمی‌داند...

با چنین توضیحی روشن است که کسی که عاشق واقعی امام زمان  عجل الله تعالی فرجه و شریف است باید همانند معشوقی باشد که هر روز برای رسیدن به وصال یار دعا می‌کند و دست به دامن پروردگار می‌شود.

یکی دیگر از وظایف عاشق واقعی ایجاد سنخیت است.

یک عاشق واقعی وضعیت فکری و روحی و عملی خود را به گونه‌ای سامان می‌دهد که سنخیت کاملی با معشوقش داشته باشد تا بتواند نظر او را نسبت به خود جذب کند لذا عاشقان واقعی امام زمان عجل الله تعالی فرجه و شریف هم کسانی هستند که از طریق ایمان و تقوا و فضایل اخلاقی و درجات معنوی خود را هم سنخ امام غایبشان کنند و تنها در اینصورت است که می توان ادعای محبت به امام زمان عجل الله تعالی فرجه و شریف را داشت.

اما غیر از ایمان و تقوا و فضایل اخلاقی راه‌های دیگری هم برای افزایش محبتمان در دل امام زمان وجود دارد:

بارها شده است خیرات و برکات و صدقاتی را هدیه داده اید به نیت سلامتی، دوری از چشم زخم و یا برای شادی روح امواتتان اما آیا تا به حال شده است فقط یکبار اینکارها را به نیت امام زمان عجل الله تعالی فرجه و شریف انجام دهید و بگویید آقا جان این خیرات را به نیت شما می‌دهم و شما یک نگاهی به پدر و مادر از دنیا رفته ما بکنید.

امام صادق علیه السلام می‌فرمایند: هرکس یک درهم برای امام زمان خرج کند این یک درهم از دو میلیون در هم در کار خیر فضیلتش بیشتر است...

حال با این توضیحات شما خود را عاشق واقعی بدانید که معشوقتان از شما میخواهد دروغ نگویید، زنا و فحشا نکنید، دزدی نکیند، شهادت باطل ندهید، ربا نخورید، تهمت نزنید، شراب خواری نکنید، امر به معروف و نهی از منکر کنید و....آیا حاضرید دل معشوقه‌ی خود را به دست آورید؟

 

جستجو
عضویت
اوقات شرعی

اوقات شرعی به افق کرمان

اذان صبح 04:19:40
طلوع خورشید 05:48:21
اذان ظهر 12:35:22
غروب خورشید 19:22:43
اذان مغرب 19:39:56
نظر سنجی
نظر شما در مورد وب سایت مهدی الامم چیست ؟