وب سایت فرهنگی مذهبی مهدی الامم

سوره واقعه چه فضیلت و خواصی دارد؟

سوره واقعه چه فضیلت و خواصی دارد؟
زمان انتشار :
چهارشنبه 13 آبان 1394 | 01:30
از فضیلت خواندن سوره واقعه رفع فقر و تنگدستي است

بسم الله الرحمن الرحیم

سوره واقعه چه فضیلت و خواصی دارد؟

1.از فضیلت خواندن سوره واقعه رفع فقر و تنگدستي است

هر كس سوره واقعه را هر شب بخواند هيچ تنگدستي و گرفتاري به او نمي رسد. رسول خدا صلي الله عليه و آله وسلم فرموده اند: سوره واقعه را به زنانتان ياد دهيد زيرا آن سوره بي نياز كنندهاست.

در داستان جالبي درباره عبدالله بن مسعود آمده است: عبدالله بن مسعود صحابي بزرگوار رسول خدا صلي الله عليه وآله وسلم بيمار شد. خليفه وقت، عثمان بن عفان، به ديدار او رفت و ناراحت و نگراني در چهره او ديد از او پرسيد: چرا ناراحتي و آه و ناله مي کني؟

گفت: گناهکارم. پرسيد: چه مي خواهي؟ گفت: رحمت خداوند را،

پرسيد: آيا نياز به پزشک داري؟ گفت: طبيب حقيقي مرا بيمار کرده است.

پرسيد: آيا مي خواهي کمک مالي به تو بکنم؟ گفت: آن زمان که نياز داشتم ندادي و اکنون نيازي ندارم.

عثمان گفت: پول مي دهم براي دخترانت باشد. ابن مسعود گفت: آنها نيازي ندارند. چون به ايشان گفته ام که همواره سوره وقعه را قرائت نمايند که هيچ گاه نيازمند نخواهند شد.

2.سوره واقعه باعث ايجاد بركت در زندگی میشود

پيامبر اكرم صلي الله عليه وآله وسلم فرمودند: اگر سوره واقعه را بنويسند و در خانه بگذارند موجب افزايش خير و بركت مي شود و هر كس به قرائت آن مداومت ورزد، فقر از او برطرف مي شود و در آن افزايش حفظ و توفيقات و وسعت در مال وجود دارد.

3 .محبوبيت نزد خدا از فواید سوره واقعه است

امام صادق عليه السلام فرموده است: هر كس در هر شب جمعه سوره واقعه را قرائت كند، خداوند او را دوست دارد و او را محبوب همه مردم مي گرداند و هرگز در دنيا ناراحتي، فقر و تنگدستي و آفتي از آفات دنيا به او نخواهد رسيد و از همراهان و رفيقان اميرالمؤمنين عليه السلام خواهد بود. و اين سوره ويژه اميرالمومنين علي عليه السلام است و هيچ کس در آن شرکت ندارد.

4 . یکی دیگر از برکات و خواص سوره واقعه آساني مرگ و بخشش اموات است

از امام صادق عليه السلام نقل شده است: سوره واقعه داراي منافع و بهره هاي زيادي است كه قابل شمارش نيست. از جمله فوايد اين سوره آن است كه اگر براي مرده اي خوانده شود، خداوند او را مي امرزد و اگر براي كسي كه در حال احتضار و مرگ است بخواند، مرگ و خروج روحش به اذن خدا آسان مي شود.

.سوره واقعه باعث آسان شدن زايمان میشود

به همراه داشتن نوشته سوره واقعه موجب آساني زايمان مي شود.

پيامبر اكرم صلي الله عليه وآله وسلم فرمودند: اگر سوره واقعه را بنويسند و در خانه بگذارند موجب افزايش خير و بركت مي شود و هر كس به قرائت آن مداومت ورزد، فقر از او برطرف مي شود و در آن افزايش حفظ و توفيقات و وسعت در مال وجود دارد.

ختم مجرب سوره واقعه :

1 .جهت برآورده شدن حاجات شرعي و اداي دين

40 شب، هر شب يك بار سوره « واقعه، مزمل، ليل، انشراح» را بخواند و بعد از تلاوت اين سوره ها دعاي زير را بخواند. كه بسيار مجرب است:

«يا رازق السائلين، يا راحم المساكين، يا ولي المؤمنين، يا غياث المستغيثين، يا ارحم الراحمين، صل علي محمد و آل محمد واكفني حلالك عن حرامك و بطاعتك عن معصيتك و بفضلك عمّن سواك، يا اله العالمين و صلي الله محمد و آله اجمعين»

2.جهت زياد شدن رزق و روزي و وسعت معيشت

از شب شنبه شروع كند و هر شب 3 بار سوره واقعه را تلاوت کند و استثنائاً در شب جمعه 8 بار بخواند و اين عمل را 5 هفته اجرا كند و قبل از تلاوت سوره واقعه هر بار اين سوره اين دعا را بخواند:

«اللهم ارزقنا رزقاً حلالاً طيّباً من غيرك استجب دعوتنا من غير رد و اعوذ من الفضيحتين الفقر و الدّين و ادفع عنّي هذين بحق الامامين الحسن و الحسين عليهما السلام برحمتك يا ارحم الراحمين»

گردآوری : بخش مذهبی بیتوته
منابع :niazemarkazi.com

qurangloss.blogfa.com

جستجو
عضویت
اوقات شرعی

اوقات شرعی به افق کرمان

اذان صبح 04:40:57
طلوع خورشید 06:06:20
اذان ظهر 12:44:07
غروب خورشید 19:21:30
اذان مغرب 19:38:10
نظر سنجی
نظر شما در مورد وب سایت مهدی الامم چیست ؟