وب سایت فرهنگی مذهبی مهدی الامم

خوف از مردن با سوره مبارک انعام

خوف از مردن با سوره مبارک انعام
زمان انتشار :
پنج شنبه 11 تیر 1394 | 18:52
برای ورود به بهشت باسوره مبارک اعراف

بسم الله الرحمن الرحیم

خوف از مردن با سوره مبارکانعام

درکتاب مجموعه آثارشیخ عبا قمی ازامام محمد باقرعلیه السلام نقل شده است اگرمسلمانی بیمار شد واز آن بیماری خوف داشته باشد سوره مبارک انعام را بخواند خداوند به او قوت اعطا فرماید.

کتاب مجموعه آثار شیخ عباس قمی ج2،ص694

برای ورود به بهشت باسوره مبارک اعراف

ازامام جعفرصادق علیه السلام نقل شده است هرشخصی سوره مبارک اعراف را درهرماه بخواند در روز رستاخیز از جمله کسانی خواهد بود که هیچ گونه ترس وغمی از دنیای خود ندارد وخداوند اورا بدون حساب به بهشت وارد می کند.

مجمع البیان،ج2،ص393.

ونیز حضرت رسول صلی الله علیه و آله و سلّم می فرماید: خداوند به کسی که سوره مبارک اعراف را تلاوت نماید بین او وشیطان پرده و مانعی قرار می دهد، وحضرت آدم روزقیامت ازاو شفاعت می کند.

گواهی قرآن در قیامت با سوره مبارک اعراف

امام صادق علیه السلام فرمود: هر کس سوره اعراف را در هر ماه بخواند حقتعالی در قیامت از او حسابرسی نکند بعد فرمود آیات این سوره محکم اند پس باید قرائت آن را ترک نکنید که روز قیامت برای خود نزد حضرت باری تعالی گواهی خواهد داد.

همان

شفاعت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلّم در روز رستاخیز باسوره مبارک انفال

رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلّم فرمود: هر که سوره انفال و برائت رابخواند من شفیع اوباشم وروز قیامت گواهی می دهم که از نفاق پاک است وبه عدد هر منافق ومنافقه که در دنیا باشد ده حسنه برای اونویسند وده بدی رامحوکنند وده درجه بردارند وتا در دنیا باشد عرش وحمله آن برایش صلوات فرستند.

درمان جلوگیری از نفاق با سوره مبارک انفال

در کتاب تفسیرنمونه از امام  جعفر صادق علیه السّلام نقل شده است هرشخصی سوره مبارک انفال را درهرماه بخواند هیچ موقع روح نفاق دراوبه وجود نمی آید واز شیعان حقیقی حضرت علی علیه السّلام به شمار می رود.

تفسیر نمونه، ج7، ص78

شفاعت کردن پیغمبر صلی الله علیه و آله و سلّم درروزقیامت باسوره مبارک توبه

ازرسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلّم نقل شده است اگر مسلمانی سوره مبارک توبه را قرائت نماید من شفیع او در روز رستاخیز می شوم چون روایت است این سوره را هفتاد هزار فرشته به اتفاق جبرئیل خداوند به حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلّم نازل فرمودند پس خداوند شفاعت را در این سوره برای رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلّم اعلام نموده است.

همان

ونیز امام جعفر صادق علیه السّلام فرمودند: کسی که سوره مبارک توبه را در هنگام خوابیدن تلاوت نماید ویا شخصی بر اواین سوره را بخواند خداوند خیر وخوبی به آنها منتهی می نماید.

خواص القرآن ج2، ص186

جستجو
عضویت
اوقات شرعی

اوقات شرعی به افق کرمان

اذان صبح 04:40:57
طلوع خورشید 06:06:20
اذان ظهر 12:44:07
غروب خورشید 19:21:30
اذان مغرب 19:38:10
نظر سنجی
نظر شما در مورد وب سایت مهدی الامم چیست ؟