وب سایت فرهنگی مذهبی مهدی الامم

تهمت هایی که به امام زمان عجلّ الله تعالی فرجه الشریف می زنند

تهمت هایی که به امام زمان عجلّ الله تعالی فرجه الشریف می زنند
زمان انتشار :
سه شنبه 14 آبان 1392 | 22:58
یکی دیگر از دردها و مصیبت های امام زمان (ارواحنافداه) حرفهای نادرست و غلطی است که دشمنان یا دوستان نادان آن حضرت به آن بزرگوار نسبت می دهند وایشان را از خود می رنجانند


یکی دیگر از دردها و مصیبت های امام زمان(ارواحنافداه)حرفهای نادرست و غلطی است که دشمنان یا دوستان نادان آن حضرت به آن بزرگوار نسبت می دهند وایشان را از خود می رنجانند و باعث تاخیر ظهور آن حضرت می گردند.

به عنوان مثال برخی می گویند:آن حضرت حالا حالاها ظهور نمی کند!

برخی می گویند:اگر ظهور کند گردن همه را می زند!

برخی می گویند:دعا کن که آقا نیاید که اگر بیاید اوّل گردن من و تو را می زند!

عده ای می گویند:وقتی بیاید خون رکاب اسبش را می گیرد وهفتاد آسیاب از خون مردم به گردش در می آید!

عده ای می گویند:غیبت امام زمان تقدیر خداوند است خدا خواسته که آن حضرت غایب باشد و هر موقع هم خودش بخواهد به او امر می کند که ظهور کند پس دعای ما برای ظهور آن حضرت فایده ای ندارد!

برخی می گویند:او هنوز متولد نشده و در آینده به دنیا می آید!

برخی دیگر می گویند:او ظهور کرده و از دنیا رفته است.

(این نظریه فرقه ضاله بهائیت است)عده ای هم که اصلا توجهی به آن حضرت ندارند و عده ای هم که اصلا به اصل وجود آن حضرت مشکوک هستند!...واما تاسف ما به خاطر این است که این حرفها را کفار و دشمنان اسلام نگفته اند بلکه اینها بیشتر سخنان و نظریات غلط برخی از مسلمانان است که بدون هیچ دلیل و مدرکی به زبان جاری می کنند و باعث ناراحتی آن حضرت می شوند.امام زمانی را که همچون سایر ائمه اطهار علیهم السّلام بعد از خدا مهربانترین مهربانان است به صفت خونریزی قتل و خشونت بی حد و حساب متهم می کنند. هنوز امام زمانی را که تمام ادیان و

فرقه ها در اصل وجودش شکی ندارند را باور نکرده اند امام زمانی را که صدها و بلکه هزاران نفر در طول غیبت کبری آن حضرت را در بیداری مکرر ملاقات کرده اندهمچون افسانه پیشینیان می پندارند و به او تهمت می زنند که در زمان غیبت نمی توان آن حضرت را ملاقات کرد! این درد نیز یکی از دردهای بزرگ و بلکه از بزرگترین دردهای حضرت بقیه الله(ارواحنا فداه)است که آن حضرت را آزار می دهد و کار را به جایی می رساند که آن حضرت می فرماید: ((من مظلوم ترین فرد عالم هستم!))

صاحب کتاب راهی به سوی نور در رابطه با این درد هنگفت قضیه ای را از یکی از دوستان خوب امام زمان(ارواحنافداه)نقل کرده که ابشان فرمود:

روزی با یکی از افراد که به صورت ظاهر چهره مقدس مابانه داشت در باره ظهور امام زمان عجلّ الله تعالی فرجه الشریف صحبت می کردیم از جمله من به ایشان می گفتم ما باید مردم را به یاد امام زمان عجلّ الله تعالی فرجه الشریف بیندازیم و برای فرج آن حضرت دعا کنیم.

او دست خود را روی گلویش نهاد و گفت: دعا کنیم که امام زمان بیاید و سر ما را بزند؟(العیاذبالله)

من خیلی دلم شکست و بغض گلویم را گرفت و با حال گریه به منزل رفتم و در مظلومیت امام زمان عجلّ الله تعالی فرجه الشریف اشک زیادی ریختم و حتی غذا هم نتوانستم بخورم. تاآنکه در عالم مکاشفه حضرت ولی عصر ارواحنافداه را در حالی که محزون بودند دیدم در همان حال آن حضرت سه مرتبه(درباره همان جمله که آن شخص گفته بود)فرمودند:((تهمتم می زنند تهمتم می زنند تهمتم می زنند!))

 راهی به سوی نور صفحه 185

این چه بی معرفتی است که به امام عزیزمان هم تهمت بزنیم؟مگر حضرت فاطمه سلام الله علیها در حدیث معتبر و شریف لوح از خدای تعالی نقل نفرموده که خدای حکیم لقب ((رحمه اللعالمین))

را به امام عصر عجلّ الله تعالی فرجه الشریف داده است؟ مگر((رحمه للعالمین))به معنای مهربانی برای تمام عالمیان نیست؟ این چه خرافات و چه زشتی است که ما به امام معصوم خود نسبت می دهیم؟ اگر ما پیرو اهل بیت عصمت و طهارتیم نباید حرفی را که آنها نمی پسندند به زبان جاری کنیم بلکه بایداگر چیزی را یقین داریم که آنها فرموده اند بیان کنیم و چیزی را که شک داریم و با سیره آن بزرگواران سازگاری ندارد مطرح نکنیم.

تو دیگر چرا؟

یکی از مسائلی که باعث ناراحتی امام عصر ارواحنافداه شده است این است که عده ای چون توفیق تشرف به خدمت امام زمان ارواحنافداه را نداشته اند امکان ملاقات و دیدار با آن حضرت را در دوران غیبت رد نموده و انکار می کنند در صورتی که صدها و بلکه هزاران نفر در دوران غیبت کبری خدمت آن حضرت رسیده و آن امام عزیز را در حال بیداری زیارت کرده اند. چقدر زشت است انسان در مسائلی که واضح و روشن است مجادله کند و چقدر قبیح است در محضر یک شخصیت بزرگ در مورد بودن یا نبودن دیده شدن یا دیده نشدن آن شخص سخن گفته شود! امام زمان عجلّ الله تعالی فرجه الشریف حقیقتی است که باید گفت: ((عمیت عین لا تراک)) کور باد چشمی که تو را یا به صورت ظاهری و یا به صورت باطنی مشاهده نکند. امام زمان عجلّ الله تعالی فرجه الشریف اشک وجود مقدسی است که اگر خیلی ها ظاهرا نتوانند آن حضرت را ببینند از صدها دیدن بهتر او را حس می کنند. اودر متن زندگی ما حضور دارد مگر می شود او را ندید؟ اما گذشته از دیدار باطنی چه دلیلی دارد انسان در همین بدن مادی ما زندگی کند ولی به صورت ظاهری دیده نشود؟

به هر حال امام زمان عجلّ الله تعالی فرجه الشریف اشک از این موضوع که خیلی ها به آن حضرت تهمت دیده نشدن را زده اند بسیار ناراحت هستند. در این رابطه یکی از دوستان و ارادتمندان حضرت بقیه الله عجلّ الله تعالی فرجه الشریف اشک که از روحانیون بزرگوار می باشند می گفت:

سال1364بود به منظور خدمت دوران سربازی به جبهه های نبرد حق علیه باطل اعزام شدم. شب ها با دوستان هم رزم می نشستیم و از هر جا سخنی به میان می آمد...یک شب که مهتابی تر از همیشه بود صحبت از امدادهای غیبی امام زمان عجلّ الله تعالی فرجه الشریف در جبهه ها شد دوستی گفت: من کسی را می شناسم که به محضر امام زمان عجلّ الله تعالی فرجه الشریف رسیده است. من در جواب گفتم: محال است کسی در دوران غیبت خدمت آن حضرت برسد چون خود ایشان فرموده اند:هرکس ادعای مشاهده کرد او را تکذیب کنید که کذاب است و دلائل دیگری آوردم که آنها را قانع کردم. اما خود را نتوانستم قانع کنم! دلم گواهی می داد که می شود و امکان دارد و گرنه این امدادهایی که مدام در جبهه ها اتفاق می افتد این ملاقات هایی که در مفاتیح و کتاب های زیادی از علما که مورد وثوق هستند آمده است پس اینها چه می شود؟

خلاصه دلم آرام نمی گرفت توسلی به ساحت مقدس حضرت ولی عصر عجلّ الله تعالی فرجه الشریف کردم و از خود ایشان خواستم که مرا از این سر در گمی نجات دهند.

همان شب در عالم رویا دیدم که در منطقه همان جایی که بودم تمام مردم برای استقبال از کسی صف کشیده اند پرسیدم چه خبر است؟گفتند حضرت بقیه الله ارواحنا فداه می خواهند تشریف بیاورند. چشم به راه انداختم دیدم گرد و خاک سواری در راه است خود را به صف اول رساندم آن سواران نیز رسیدند پیشاپیش آنها شخصیتی با عظمت زیبا و مهربان سوار بر اسب سفیدی بود.در سمت راست ایشان پیر مردی با وقار و در دو طرف جوانانی خوش سیما سوار بر اسب کمر به خدمت بسته بودند.

من ابتدا فکر کردم ایشان حضرت امام حسین علیه السِّلام و آن پیرمرد حبیب بن مظاهر است. امابعد متوجه شدم که آن آقای بزرگوار حضرت صاحب الزمان  عجلّ الله تعالی فرجه الشریف  و آن پیرمرد حضرت خضر علیه السّلام هستند. من اولین کسی بودم که به آقا خوش آمد گفتم و رکاب اسب ایشان را بوسیدم. وقتی سرم را بلند کردم و آن جمال دلربا را دیدم از خود بی خود شدم.

عرض ادب کردم و محو تماشای آن چشم ها آن چهره و آن خال زیبا شدم تمام این حالات سریع گذشت اما برای من به دوام ابدبت بود.

همین که به آن چشم های زیبا نظر انداختم نگاه به نگاهم انداخت و فرمودند:((تو دیگر چرا؟)) چهره آقا غمگین بود مثل کسی که با نگاه دلداده اش را ملاقات می کند منتظر جواب بود عرق شرم به پیشانی ام نشست سر به زیر افکندم و با سکوت وانمود کردم که متوجه فرمایش ایشان نشده ام.

فرمودند:((مگر تو الان مرا نمی بینی؟))

عرض کردم:بله آقا جان!

حضرت فرمودند: ((پس چرا دیشب که از تشرف من گفتند تو با دلیل آن را انکار می کردی؟! من وجود دارم من در بین شما هستم فقط شما مرا نمی شناسید.))

آنگاه فرمودند: ((درست است این مطلب از خود ماست که هر کس ادعای مشاهده کرد تکذیبش کنید اما منظور کسی است که مثل نواب اربعه ادعای ارتباط  دو طرفه داشته باشد این چنین کسی کذاب است. بحارالانوارجلد52صفحه 151و جلد53صفحه318

وآن نواب محترم در غیبت صغری وسیله ارتباطی ما با شیعیان بودند ولی الان زمان غیبت کبری است و شما هم نباید کلام ما را تحریف کنید!))

من از آن وجود نازنین طلب بخشش نمودم و در حالی که پای مقدس ایشان را می بوسیدم از خواب بیدار شدم فردا صبح خوابم را تعریف و از دوست عزیزم که ملاقات تشرف کنندگان را برای ما نقل کرده بود عذر خواهی کردم و اشک چشمم نشان توبه و بازگشت من از آن فکر تاریک بود.

 روح شهید صفحه 139

بنابر این باید توجه داشت که امام زمان(ارواحنافداه)در زمان غیبت کبری نیز دیده می شوند اما نه به صورت ارتباط دائمی یا رابطه دو طرفه بلکه هر موقع و برای هر کس که خود آن حضرت صلاح بدانند چهره نمایان نموده و شیفتگان دیدار خویش را به فیض ملاقات می رسانند.

امام زمان عجلّ الله تعالی فرجه الشریف

به حاج محمد باکویی فرمودند: ((هر کس از شیعیان ما به وظیفه خود خوب عمل کند ما(اگر صلاح بدانیم)به آنها سر می زنیم.))به همین جهت کسانی که این مسئله را مردود می دانند یکی از مهمترین دلائل وجودی حضرت را باطل می کنند و این با عث رنجش قلبی امام زمان عجلّ الله تعالی فرجه الشریف شده و خیانت به آن حضرت است. لذا یکی از چیزهایی که دوستان امام عصر ارواحنا فداه می توانند از آن برای بیدار نمودن مردم و هدایت آنها به سوی محبت و اطاعت امام زمان عجلّ الله تعالی فرجه الشریف استفاده کنند همین نقل تشرفات و ملاقات ها می باشد. البته باید به این نکته مهم نیز توجه داشت که آنچه بیشتر از همه حائز اهمیت است ارتباط روحی و سنخیت اخلاقی داشتن با امام زمان ارواحنافداه می باشد یعنی دوستان و شیعیان واقعی آن حضرت کسانی هستند که با خود سازی و پاکی روح خویش صاحب اخلاق نیکو و رفتار شایسته شده و با این کار قلب امام زمان خویش را از خود خوشحال می کنند.

فرج من فرج شماست

یکی از چیزهایی که باعث ناراحتی امام عصر ارواحنا فداه می شود این است که مردم برای ظهور آن حضرت دعا نمی کنند و هنوز باور نکرده اند که ظهور امام زمان عجلّ الله تعالی فرجه الشریف در حقیقت ظهور نور خداست ظهور پاکی هاست ظهور علم و معرفت و حکمت است و بالاخره ظهور تمام خوبیها و زیبایی هاست.یعنی اگر امام عصرعجلّ الله تعالی فرجه الشریف  ظهور نمایند تمام مشکلات بر طرف می شود دردها دئا می گردد حاجات برآورده می شود همه ثروتمند می شوند عدالت در جهان برقرار می گردد و با پیاده شدن احکان خدا در روی کره زمین صلح و دوستی در تمام دنیا بر پا می گردد.

با توجه به این معنا امام زمان ارواحنافداه در خیلی از ملاقاتها و تشرفات به این موضوع حساس و مهم اشاره نموده و ما را به دعا کردن برای فرج امر نموده اند.البته روایات فراوانی هم از سایر ائمه اطهار علیهم السّلام در این رابطه وارد شده و به ما رسیده است که در مجموع همه ائمه اطهار علیهم السّلام  ما را به دعا نمودن برای فرج و انتظار فرج امر نموده اند و عملا این را به ما آموخته اند از جمله دعای ندبه امام صادق علیه السّلام که خود دانشگاهی برای کسب معرفت است و دعاهای فراوان دیگری که اکنون نمی شود

نام تک تک آنها را برد.اما اجمالا باید بدانیم که یک سفارش مهم ائمه اطهار و امام زمان عجلّ الله تعالی فرجه الشریف  در موضوع مهدویت همان دعا نمودن و در خواست اجتماعی ماست تا آنجا که امام زمان عجلّ الله تعالی فرجه الشریف  در یکی از توقیعات خود فرموده اند:

((واکثروا الدعا بتعجیل الفرج فان ذلک فرجکم))

بحارالانوارجلد53ص183کمال الدین جلد2صفحه485

برای هرچه زودتر فرا رسیدن ظهور ما بسیار دعا کنید که این فرج خود شماست.

همچنین امام زمان ارواحنا فداه فرموده اند:این دعا را زیاد بخوانی.د

اللهم ادخل علی اهل القبور السرور اللهم اغن کل فقیر...تا آخر دعا

آنگاه فرمودند: ((جدم رسول اکرم صلّی الله علیه و آله وسلم را که فرموده است: این دعا را در ماه رمضان بخوانند برای این است که استجابت این دعا صد در صد در زمان ظهور خواهد بود و در حقیقت این دعایی است که برای ظهور و فرج ما خوانده می شود. زیرا در زمان قبل از ظهور غیر ممکن است که به کلی فقر گرسنگی کرب و ناراحتی از میان تمام مردم جهان برداشته شود هیچ اسیری در عالم نباشد و تمام امور مسلمانان اصلاح شود و بالاخره غیر ممکن است که قبل از ظهور حال و روحیات همه مردم تغییر کرده و به صفات الهی تبدیل شود وهمه متخلق به اخلاق پروردگار گردند و دیون همه ادا شود و فقر و فاقه در عالم جای خود را به ثروت و مکنت دهد.))

ملاقات با امام زمان ع جلد1صفحه286

بنابراین اگر این دعا بخواهد مستجاب شود باید قبل از آن ظهور حضرت بقیه الله ارواحنا فداه واقع شود و لذا آن حضرت فرمودند که: ((به شیعیان ما بگویید این دعا را که در حقیقت دعا برای ظهور ما است زیاد بخوانند.))

ضمنا تذکر این نکته لازم است که این دعا اختصاص به ماه مبارک رمضان ندارد بلکه در همه ماه ها و روزهای سال می شود ین را به نیت دعای فرج امام عصر عجلّ الله تعالی فرجه الشریف خواند.

اهمیت دعای فرج

فضل بن ابی قره از امام صادق علیه السّلام نقل می کند که آن حضرت فرمودند: ((...هنگامی که عذاب بر بنی اسرائیل طول کشید و قرار بود این عذاب چهار صد سال ادامه داشته باشد فقط چهل روز با حالت اضطرار در درگاه خدا ضجه و گریه کردند.در اینجا خدای تعالی به موسی و هارون وحی فرستاد که آنان را از فرعون رهایی می بخشد و صد و هفتاد سال از کل مدت چهار صد سال را کم کرد. شما شیعیان هم همینطور هستید که اگر این کار را بکنید(یعنی در درگاه الهی ضجه و ناله و دعا کنید)حتما خدا فرج ما را می رساند اما اگر این کار را نکنید غیبت حضرت بقیه الله عجلّ الله تعالی فرجه الشریف تا آخرین زمان ممکن به طول می انجامد.)).

بحارالانوار جلد52صفحه131تفسیر عیاشی جلد2صفحه154

برای فرجم خدا را به عمه ام زینب قسم دهید

حضرت آیه الله حاج میرزا احمد سیبویه از آقا شیخ حسین سامرائی که از اتقیا اهل منبر در عراق بودند نقل فرمودند:

در ایامی که در سامرا مشرف بودم عصر روز جمعه ای به سرداب مقدس رفتم دیدم غیر از من احدی نیست و من حال خوبی پیدا کرده ام. در همان حال متوجه مقام صاحب الامر علیه السّلام شدم و صدایی از پشت سر شنیدم که آن حضرت به من فرمودند: ((به شیعیان و دوستان ما بگویید که خدا را قسم دهند به حق عمه ام حضرت زینب سلام الله علیها که فرج مرا نزدیک گرداند.))

ملاقات با امام عصر عج ص 100و شیفتگان حضرت مهدی عج

همچنین مرحوم آیه الله سید محمد تقی موسوی اصفهانی در کتاب مکیال المکارم از یکی از برادران صالح نقل می کند که امام عصر ارواحنا فداه به ایشان فرموده بودند: ((من برای هر مومنی که پس از ذکر مصائب سید الشهداعلیه السّلام در مجالس عزاداری برای من دعا کند دعا می کنم.))

مکیال المکارم جلد2صفحه46

شما هم برای فرج من دعا کنید

امام زمان عجلّ الله تعالی فرجه الشریف در مراسم اطعامی که به نام حضرت ابوالفضل العباس علیه السّلام در مسجد سیده نرجس سلام الله علیها لبنان بر گزار شده بود در نامه ای که به صورت اعجاز آمیزی در صندوق مسجد گذاشته بودند چنین مرقوم فرمودند:

((انا المهدی المنتظر اقمت الصلوه فی مسجدکم و اکلت من ما اکلتم و دعوت لکم فادعوالی بالفرج))

شرح زیارت آل یاسین صفحه358

من مهدی منتظر هستم در مسجد شما نماز را بر پا داشتم و از آنچه شما خوردید من هم خوردم و برای شما دعا کردمشما هم برای فرج من دعا کنید.

دعای فرج را بخوانید

امام زمان ارواحنا فداه به یکی از دوستان خود که از آن حضرت پرسیده بود:آقا جان! قربانتان بشوم چرا با اینکه ما این همه دعای فرج را می خوانیم شما نمی آیید فرمودند: ((شما که دعای فرج را نمی خوانید! شما دعای سلامتی من را می خوانید(یعنی دعای اللهم کن لولیک الحجه بن الحسن...) شما باید دعای الهی عظم البلا را زیاد بخوانید. همچنین سید طاووس از ابو جعفر محمدبن هارون بن موسی تلعکبری روایت می کند که امام عصر ارواحناه به ابوالحسن بن ابی البغل کاتب فرمودند: ((ای ابوالحسن بن ابی البغل! چرا دعای فرج را نمی خوانی؟))

امام زمان و سید بن طاووس صفحه238نجم الثاقب صفحه480

دعای فرج دعایی است که در آن نهایت درماندگی وگرفتاری شخص منتظر بیان شده و حضرت بقیه الله عجلّ الله تعالی فرجه الشریف آن را به محمد بن ابی لیث که از ترس کشته شدن به حرم امام موسی بن جعفر علیه السّلام  پناه برده بود. آموخته اند.

بحارالانوار جلد99صفحه119وکلمه الامام المهدی ع صفحه295

در اینجا قضیه ای زیبا پیرامون این ادعای ماثور از زبان دوست عزیزم حجت الاسلام والمسلمین معصومعلی قنبری دام عزه نقل می کنم تا شاید ما به این دعا بیشتر اهمیت داده وآن را با توجه بیشتری بخوانیم.

ملاقات روحی و ارتباط واقعی در دعای فرج

انسانی که می خواهد با محبوب دلها و آن وجود مقدسی که احاطه بر تمام عالم هستی دارد و نام و یاد و ذکرش شیرین است یعنی امام زمان ارواحنا فداه ارتباط بر قرار کند باید با ایمان کامل و صداقت و دلی پر از عشق و محبت به طرف آن حضرت برود.

جریان زیر یک ارتباط روحی است که نا خواسته برایم رخ داده و از خوانندگان محترم می خواهم که به حقیقت این ارتباط فکر کنند نه به گوینده آن، در مسجدی که عده ای از جوانان عاشق و با محبت امام زمان ارواحنا فداه جمع بودند در تعقیبات نماز با حالت سوزناکی دعای فرج آن حضرت را می خواندند(الهی عظم البلا)و من در همان حال به کلمات این دعا و ارتباط با امام عصر عجلّ الله تعالی فرجه الشریف فکر می کردم. به دلم افتاد که امروز در مورد همین دعای فرج صحبت کنم و با همین دعا ارتباطی از روی معرفت و محبت بین خودم و مستمعین با امام عجلّ الله تعالی فرجه الشریف برقرار کنم.

شرح این دعای شریف را شروع کردم و در حقیقت خودم را بلند گویی می دیدم که کلمات می آید و من انها را پخش می کنم.الهی عظم البلا:بزرگترین بلا بلای فراق و غیبت امام زمان است که انسان از آن سرچشمه ی حقایق و معارف دور مانده است. در این موقع عاشق و شیدای حقیقت را مثل طفلی دیدم که تشنگی و عطش بر او فشار آورده و از ضعف خویش به درگاه خدا گریه و ضجه و ناله می کند و آنچنان زمین بر او تنگ شده که به خدا شکایت می کند و میخواهد از دل تنگی زمین به طرف آسمان پرواز کند ولی چه کند که به آسمان هم نمی تواند برود.

او طوری با ایمان و جدیت با خدا حرف می زد و مبهوت ذات مقدس پروردگار شده بود که فقط و فقط به حاجتش که فرج و گشایش و نجات از این مهلکه بود تمرکز کرده بود به شکلی که هیچ چیز او را از این ارتباط با محبوبش غافل نمی کرد.

دعا رسید به(اللهم صل علی محمد و آل محمد)متوجه شدم چون این فرد عاشق خالصانه از خدای مهربان طلب گشایش کرده خدا هم او را راهنمایی کرد و به او گفت:ای بنده من که می خواهی به سوی من حرکت کنی و نجات پیدا کنی اول رحمت خاص الخاص را برای بهترین بندگان من یعنی: ((محمد وآل محمد))طلب کن تا هم گناهانت را ببخشم و هم دعایت را مستجاب کنم و تو را هم وارد دیار رحمت خاص خود نمایم و دستت به دامن این بندگان برگزیده ی من که راهنمای هدایت و سعادت تو هستند-برسد و آنگاه به او((محمدو آل محمد)) عجلّ الله تعالی فرجه الشریف را معرفی نمود و فرمود اینها صاحبان امر تو هستند و تو باید با محبت امر آنها را اطاعت کنی و به آنها معرفت پیدا کنی.((یا محمد یا علی یا علی یا محمد!))

آن عاشق تا متوجه مقام و منزلت اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السّلام شد و فهمید که آنها پیش خدا آبرومند هستند بدون آن که آنها را ببیند شروع کرد خدا را قسم دادن به حق آنها که فرجی برایش حاصل شود. ناگهان پیغمبر اکرم و علی بن ابیطالب (صلوات الله علیهما و آلهما)را در کنار خودش دید و شناخت. در همان حالی که دو زانو روی زمین نشسته بود دست راستش را به دامن پیامبراکرم صلّی الله علیه و آله و سلّم انداخت و در حالی که حضرت ایستاده بودند و با تبسم به او نگاه می کردند عبای آن حضرت را محکم گرفت و با حالت خضوع و خشوع و امید فراوان به وجه الله الاکبر نگاه کرد و آرام و با دلی شکسته گفت:((یا محمد!)) آنگاه چون حضرت علی علیه السّلام  نیز در کنار آن حضرت بودند دست چپش را هم به دامن امام علی علیه السّلام گرفت و رویشرا به طرف آن حضرت چرخاند و ملتمسانه گفت: ((یا علی!))همان طوری که رویش به طرف علی بن ابیطالب بود برای بار دوم گفت: ((یا علی!))و دوباره چهره اش را به طرف پیامبر اکرم چرخاند و گفت: ((یا محمد!))((اکفیانی فانکما کافیان)) شما مرا یاری کنید که دوای درد من نزد

شماست.

درست مثل غریقی که طلب یاری کند متوسل به آن دو بزرگوار شده بود که امام زمان و فریاد رس درماندگان هم ظاهر شدند در اینجا پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله و سلّم با دست مبارکشان او را به سوی امام زمانش راهنمایی نموده به او فرمودند: فرج و گشایش و نجات تودر دست امام زمان تو که آخرین جانشین من می باشد است. او هم تا چشمش به جمال ملکوتی امام زمان افتاد خودش را روی پای آن حضرت انداخت و شروع کرد به گریه و ناله و با مولایش درد دل گفتن همان طور که دست به دامن آن حضرت شده بود اشک می ریخت و می گفت: ((یامولانا یا صاحب الزمان الغوث الغوث الغوث ادرکنی ادرکنی ادرکنی !الساعه الساعه الساعه العجل العجل العجل!))آقا جان تو به فریادم برس به فریادمبرس به فریادم برس ای مولای من! ای امام با محبت من ای صاحب من! از شر شیطان و هوای نفس و تمام بد بختی ها و از همه بدتراز دوری و فراق تو و از نداشتن ارتباط با تو به شما پناه می برم و در آخربه خدا گفت:یا ارحم الراحمین ای مهربان ترین مهربانان! به حق محمد و آل طاهرین او خودت امر فرج ما و مولای ما را امضا کن! خوشا به حال او که دستش به دامن محبوبش رسید و سعادت دنیا و آخرتش را خرید ای کاش ما هم با امام زمانمان ارتباط روحی بر قرار کنیم هر روز لا اقل چند لحظه ای با او مناجات کنیم و با زبان ساده خودبا آن حضرت گفتگو نموده و با این ارتباط به همه ی خوبی ها دست پیدا کنیم ظهورم نزدیک است.

ماخذ دعا بحارالانوار جلد99صفحه 119وکلمه الامام المهدی صفحه 259

امام زمان ارواحنا فداه در جواب مرحوم سیدمحمد گلپایگانی رح که پرسیده بود آیا وقت ظهور رسیده است تا دیدگان همه به جمال شما روشن شود فرمودند:

((لم تبق من العلامات الا المحتومات و ربما او قعت فی مده قلیله فعلیکم بدعا الفرج))

 شیفتگان حضرت مهدی جلد1ص184

از علائم ظهور فقط علامات حتمی مانده است و شاید آنها نیز در مدت کوتاهی به وقوع بپیوندد پس بر شما لازم است که برای فرج من دعا کنید.

همچنین امام زمان ارواحنا فداه به شخص فلجی که در مسجد مقدس جمکران توسط آن حضرت شفا یافته بود فرمودند: ((شما خوب شدید حالا بروید به دیگران بگویید برای ظهورم دعا کنند که ظهورم انشاالله نزدیک است.))

 مسجد جمکران تجلی گاه صاحب الزمان ع صفحه125

به شیعیان بگو برام دعا کنند

مرحوم حجه الاسلام و المسلمین شهید شیخ احمد کافی یکی از عاشقان دلسوخته و از منتظران ظهور امام زمان صلّی الله علیه و آله و سلّم بود که آوای تکان دهنده و دلنشین او هنوز به گوش دوستداران امام عصر ارواحنا فداه می رسد. ایشان در یکی از سخنرانیهای خود می فرمود:یک نفر از رفقا از یزد نامه ای به من نوشته آدم خوبی است از عاشقان امام زمان صلّی الله علیه و آله و سلّم است از رفقای من است. در نامه اش یک چیزی نوشته که من را چند روز است خیلی منقلب کرده گر چه این پیغام به علما رسیده به مرحوم مجلسی گفته به شیخ مرتضی انصاری گفته به مرحوم آقا سیدابوالحسن اصفهانی گفته و به بعضی از اوتاد دیگر گفته. این بنده خدا نوشته من چهل شب، چهارشنبه از یزد می آمدم قم مسجد جمکران توسلی و حاجتی داشتم.شب چهارشنبه چهلمی یعنی دو هفته قبل بود در مسجد جمکران خسته بودم گفتم ساعتی اول شب بخوابم سحر بلند شوم برنامه ام را انجام دهم.صحن حیاط هواگرم بود یک وقت دیدم از درمسجد مقدس جمکران یک مشت از طلبه ها وارد شدند.گفتم:چه خبر است؟گفتند:آقا آمده!

من خوشحال شدم دویدم رفتم جلو آقا را دیدم اما نتوانستم جلو بروم. گفتم آقا آمده اند که آمده باشند؟(یعنی آیا ظهور کرده اند و آمده اند که بمانند؟)

خود آقا فرمودند: ((نه!امابرو به مردم بگودعا کنند خدا فرجم را نزدیک کند.))

به خدا قسم آی مردم! دعاهای شما اثر دارد ناله های شما اثر دارد. خود آقا به مرحوم مجلسی فرمود: ((مجلسی به شیعه ها بگو برام دعا کنند.))

 امام زمان و علامه مجلسی صفحه 183

آقا مدام پیغام می فرستد به خدا دلش خون است.یا صاحب الزمان...یاصاحب الزمان...

زندان غیبت

از آیت الله حاج آقا حسن قمی و حاج آقا اثنی عشری نقل شده که حضرت ولی عصر ارواحنا فداه فرموده اند:

((به شیعیان بگو برای فرج من دعا کنیدواز خدا بخواهید که مرا از زندان غیبت نجات دهد.))

ندای ظهور شماره اول به نقل از مطلع الفجر صفحه 183

با توجه به این فرمایش حضرت هر کس باید وظیفه خود بداند که برای ظهور امام زمان دعا کند و دیگران را هم به دعا برای ظهور تشویق نماید.علاوه برآن باید عملا منتظر ظهورآن حضرت تلاش نماید و روحیه انتظار را در جامعه احیاکندزیرا انتظار نقطه مقابل فساد وفحشااست یعنی کسی که منتظر امام زمان ارواحنا فداه باشد قطعا از شیطان پیروی نکرده و هیچ گاه گناهی از او سر نمی زند بنا براین ما باید کاری کنیم که فرهنگ انتظار در جامعه ما زنده گردد و به این طریق در مقابل شیطان و شیطان سیرتان مقابله نموده و ظهور امام زمان عزیزمان را نزدیک و نزدیکتر گردانیم و با ظهورآن حضرت خود را از زندان تاریک غیبت رهایی بخشیم.

گناهان شما مانع ظهور من است

یکی از دوستان صدیق و متدین در یکی از شبهای نیمه شعبان در حالی که به خاطر دیدن گناهان علنی و اعمال خلاف شرع عده ای از مردم بسیار ناراحت شده و قلبش شکسته بود در همان حال تشرفی برایش حاصل شده بود که حضرت صاحب الزمان ارواحنا فداه در آن شب به ایشان فرموده بودند:

((امشب قرار بود در باز شود و ظهور ما انجام شود اما اعمال ناپسند و گناهان این مردم غافل نگذاشت و با عث عقب افتادن ظهور ما شد.))

چشمه حیاط جلد 4صفحه5.

شیعیان امام زمان ارواحنا فداه باید به این نکته کاملا توجه داشته باشند که هرچه ما اوضاع اجتماعی خود را نابسامان کنیم و به گناه و معصیت آلوده نماییم در حقیقت با عث تخریب فضای سالم برای پذیرش امام زمان عجلّ الله تعالی فرجه الشریف می شویم امام زمان ارواحنا فداه هر لحظه منتظر هستند تا شیعیان کمی به خود بیایند و در میان تمام انسان های کره زمین حداقل آنهابه پاکی و معنویت رو بیاورند تا مایه امیدی برای آن حضرت باشند و در زمان ظهور بتوانند او را در جهانی کردن دین خدا یاری نمایند. درمقابل اگر شیعیان خود را به گناه و معصیت آلوده نموده و درغفلت و بی توجهی به سر ببرند در حقیقت باعث تاخیر ظهورآن حضرت شده و گناه بزرگی را مرتکب شده اند لذا گناه شیعیان جرمی سنگین استو علاوه بر اینکه معصیت است خیانت نیز می باشد یعنی خیانت به تمام انبیا و اولیا خیانت به تمام انسان های زمین حتی خیانت به طبیعت و تمام موجودات زنده مخصوصا کسانی که صد عن سبیل الله می کنند و مردم را از صراط مستقیم باز می دارند یا آنها را دلسرد و مایوس می نمایند عذاب سختی گریبانگیرشان خواهد شد.

بنابر این ما باید با جدیت کامل از گناه و اشتباه پرهیز کنیم و قلب مولای خود را از خود نرنجانیم. مخصوصا مراقب باشیم با سخن یا کار خود مانع پیشروی دیگران در معنویات و پیشرفت روحی و اخلاقی آنها نشویم هیچ کس را در مسیر حرکت به سوی خدا و اهل بیت علیهم السّلام مایوس نکنیم مانع اجرا شدن احکام خدا در میان مردم نشویم اولیا خدا و زمینه سازان ظهور حضرت را مسخره نکنیم و خلاصه این که با کارهای ناپسند و ناشایسته خود باعث تاخیر ظهور امام زمان عجلّ الله تعالی فرجه الشریف و خیانت به مخلوقات خدا نگردیم.

دل من و مادرم زهرا ع شکسته است

حضرت ولی عصرارواحنافداه در یکی ازتشرفات پس از شکوه و گلایه از وضعیت حجاب و فرهنگ با مظلومیت تمام فرمودند: ((دل مادرم زهراسلام الله علیها از پهلویش شکسته تر است!))و بعد از این کلام آن حضرت گریه کردند.

چشمه حیات شماره 4 صفحه 19

در اینجا امام زمان ارواحنا فداه فرمودند: ((دل مادرم از پهلویش شکسته تراست))ودر جای دیگر حضرت زهرا سلام الله علیها خطاب به علامه میر جهانی که از آن حضرت پرسیده بود احوال شما چطوراست فرموده بودند:

((دلی شکسته تر از من در آن زمانه نبود          در این زمان دل فرزند من شکسته تر است))

این شعر فارسی را حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در مظلومیت خود و فرزندش حضرت مهدی عجلّ الله تعالی فرجه الشریف خوانده و از طریق مرحوم علامه سید محمد حسین میر جهانی طباطبایی به ما رسانده اند تا شاید ما تکانی بخوریم و از خواب غفلت بیدار شویم. به طوری که مراقب باشیم تا عمل ناشایستی از ما سرنزند و به وضعیت حجاب زنان در جامعه و اوضاع فرهنگی کشور مخصوصأ در مدارس و دانشگاه ها با جدیت کامل رسیدگی نماییم.

ازمن سخن بگویید

یکی از اعمالی که خیلی در جلب نظر مبارک امام عصر عجلّ الله تعالی فرجه الشریف موثر می باشدمعرفی آن حضرت به جامعه   بیرون آوردن نام و یاد مبارکشان از غربت و فراموشی است لذا این کار برای کسی که بخواهد نزد امام زمان عجلّ الله تعالی فرجه الشریف محبوب شود یکی از بهترین راه های نزدیک شدن به آن حضرت است. در این رابطه جریانی هست که علاوه بر اینکه از شبکه سراسری سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد در برخی از کتب نیز نقل شده است که یکی از اساتید دانشگاه تعریف می نمودند: خانم مهدیه یکی از دانشجویانی بود که در کلاسهای مذهبی ما حضور می یافت و خیلی شیفته امام زمان عجل الله فرجه بود ودر فراق ایشان زیاد گریه می کرد. یک روز گفت که هیچ آرزویی جز زیارت و ملاقات با امام زمان عجلّ الله تعالی فرجه الشریف ندارد و از این فراق شکایت می کرد.

من به ایشان گفتم مشکل شما این است که نسبت به اجتماع و اطرافیانت بی تفاوت هستی ایشان با تعجب پرسید چطور؟ از ایشان پرسیدم چند نفر خانم در کلاس دانشگاه همراه شما درس می خوانند وآنها از لحاظ اخلاقی چگونه اند.

گفت پانزده نفر در کلاس درس هستیم و جز من و شخصی دیگر بقیه دوستانم در حال و هوای غفلت و گناه و دوری از خدا به سر می برند.

من گفتم:اگر شما بتوانی با اخلاق نیکو و از راه محبت آنها را با امام زمان ارواحنا فداه آشنا کنی و معنی لذت ترک گناه و لذت دوستی با امام زمان عجلّ الله تعالی فرجه الشریف را به آنها بفهمانی با عث قرب و نزدیکی بیشتر تو به حضرت بقیه الله ارواحنا فداه خواهد شد.

چون رسالت حضرت هم هدایت مردم به سوی خداست. بنابر این اگراین کاررا انجام دهی در واقع مسیر کار تو با رسالت آن حضرت یکی می شود و در این زمینه با آن وجود مقدس سنخیتی پیدا خواهی کرد. ایشان قبول کردند ورفتند.

حدود یکسال از این ماجرا گذشته بود یک روز دانشجویی که جدیدا وارد شهرمان شده و خیلی آدم با صفایی هم بود با من تماس گرفت و در حالی که گریه می کرد گفت:آیا شما شاگردی به نام مهدیه... دارید؟ وقتی قضیه را پرسیدم ایشان گفت دیشب در عالم خواب دیدم سر کلاس شما هستم و جوانان زیادی هم بودند. در همین حال حضرت بقیه الله عجلّ الله تعالی فرجه الشریف به مجلس تشریف آوردند و فرمودند:

((من از مهدیه...خیلی راضی هستم به دلیل سه خصوصیتی که دارد.اول: او بیشتر برای دیگران دعا می کند تا برای خودش و مشکلات دیگران در درجه اول اهمیت برای اوست.

دوم: این که در هر مجلسی که وارد می شود ما را ازغربت بیرون می آورد و در میان دیگران از ما یادی می کند و مانع آلوده شدن آن جمع به گناه وغیبت می شود.

سوم:همیشه در تنهایی اش به یاد ما است و برای ما دعا می کند.))

وبعد حضرت رفتند و به ایشان ابراز لطف کردند و مهدیه هم گریه شوق می کرد. بعدا که با مهدیه گفتگویی داشتم متوجه پیشرفت های معنوی ایشان شدم و دانستم که ایشان نیز توفیق زیارت جمال مقدس امام زمان عجلّ الله تعالی فرجه الشریف را پیدا کرده است.

مجموعه خورشید جمکران صفحه30

از این راه راست جدا نشوید

یکی ازمهم ترین مسائلی که موجب افزوده شدن غم و ناراحتی حضرت ولی عصر ارواحنا فداه می گردد و حتی به یقین می توان گفت بالاترین درد دل آن حضرت محسوب می شود انحراف فکری شیعیان از مسیر آن حضرت که همان صراط مستقیم است می باشد. هیچ چیز برای امام زمان همچون ایجاد بدعت و انحراف دردآور نیست ایجاد مسلک ها و فرقه های گوناگون ترویج بدعتها و خرافات و به طور کلی هر چیزی که از صراط مستقیم قرآن و اهل بیت علیهم السّلام خارج است باعث گمراهی مردم از مسیر حق می گردد و لذا امام عصر عجلّ الله تعالی فرجه الشریف از این مساله بسیار ناراحت و غمگین هستند و در زمان ظهور نیز اولین و اساسی ترین کار آن حضرت از بین بردن تمام خرافات بدعتها و انحرافات است. به همین جهت است که وقت ظهور آن حضرت عده ای خیال می کنند امام زمان عجلّ الله تعالی فرجه الشریف دین جدیدی آورده است در صورتی که دین جدیدی در کار نیست بلکه بر چیدن انحرافات و از بین بردن وصله هایی که به دین چسبیده با عث شکوفایی و درخشش نور حقیقی اسلام می شود و این دین پاک آنچنان نور افشانی می کند که همه گمان می کنند دین جدیدی به روی کار آمده است.بنابراین در زمان غیبت شیعیان باید کاملا در صراط مستقیم قرآن و عترت حرکت نموده و به مسلک ها و مکتب های ساخته افکار بشر روی نیاورند که این باعث رنجش آن وجود مقدس می گردد و جرمش در نزد خدا بسیار سنگین است.

امام زمان عجلّ الله تعالی فرجه الشریف در تشرفات و ملاقاتها بارها به این مهم تصریح نموده و همچون آباءواجداد بزرگوارشان مردم را نسبت به این خطر عظیم آگاه نموده اند.

به عنوان مثال مرحوم آیه الله میرزا مهدی اصفهانی رح فرموده اند:

در ایام تحصیل که در نجف اشرف بودم در علم اخلاق و تزکیه نفس و سیر و سلوک از محضر آقای((سید احمد کربلایی))که یکی از عرفاء بلند پایه بود استفاده کردم تا آنکه در رشدو کمالات معنوی و تزکیه نفس از نظر ایشان به حد کمال و به اصطلاح به مقام قطبیت و فناءفی الله رسیدم. او به من درجه و سمت دستگیری از دیگران را داد و مرا استاددر فلسفه اشراق دانست.او مرا عارف کامل و قطب و فانی فی الله می دانست ولی من که خود را نمی توانستم فریب دهم و هنوز از معارف چیزی نمی دانستم دلم آرام نگرفته بود و خود را در کمالات ناقص می دانستم تا آنکه به فکرم رسید شبهای چهارشنبه به مسجد سهله بروم و متوسل به حضرت بقیه الله ارواحنافداه بشوم شایدآن آقایی که خدای تعالی اورا برای ما غوث و پناه خلق کرده توجهی به من بفرماید وصراط مستقیم را به من نشان بدهد. لذا به مسجد رفتم واز جمیع علومی که سر به سر قیل است و قال نه از آن کیفیتی حاصل نه حال و ازافکار عرفانی متصوفه و از بافته های فلاسفه خود را خالی کردم و صددرصدباکمال اخلاص وتوبه به مقام مقدس امام زمان ع خودرادراختیارآن حضرت گذاشتم.ناگهان جمال پرنور حضرت بقیه الله ارواحنافداه ظاهر شد وبه من اظهارلطف زیادی فرمود وبرای آنکه میزانی دردست داشته باشم و همیشه با آن میزان حرکت کنم این جمله را به من فرمودند: ((طلب المعارف من غیر طریقنا اهل البیت مساولانکارنا)).یعنی:طلب معارف وشناخت حقایق از غیرخط ما اهل بیت مساوی است با انکار ما.

وقتی مرحوم میرزای اصفهانی این جمله را ازآن حضرت می شنود متوجه می گردد که باید معارف حقه را تنها وتنها ازمضامین آیات قرآن وروایات اهل بیت ع استفاده کند ولذابه مشهدمقدس مشرف می گرددمعارف قرآن واهل بیت رابه پاک طینتان ازاهل علم تعلیم می دهد وشاگردانی که همه اهل معنی وتشرف وتزکیه نفس وصراط مستقیم معارف حقه هستندبه جامعه روحانیت تحویل می دهد.

کتاب ملاقات باامام زمان ع صفحه89

من درتقیه هستم

یکی ازکسانی که سالها در فراق امام زمان ارواحنافداه اشک می ریخت و گریه می کرد وحتی برای ملاقات آن حضرت بارها به سفره خانه خدا رفته بودعلی بن مهزیار اهوازی است. ایشان پس ازچندین سال انتظار بالاخره توفیق زیارت جمال یوسف زهرا سلام الله علیها را پیدا کرد که جریانش مفصل است.

اماآنچه که من می خواهم به عنوان درددل امام زمان ارواحنا فداه ازاین جریان نقل کنم سخنی از امام عصر ارواحنافداه خطاب به علی بن مهزیاراست. وقتی علی بن مهزیار ازآن حضرت سوال کرد:آقا شما چرا ازما دور هستید و چرا ظهورتان به طول انجامیده است؟

آن حضرت فرمودند: ((پسر مهزیار پدرم ابومحمد علیه السّلام از من پیمان گرفت که مجاور قومی نباشم که خداوند بر آنها غضب کرده و دردنیا و آخرت مورد نفرت و مستحق عذاب دردناک هستند و به من امر فرموده جز در کوه ها و بیابان ها(و نقاط دور دست)نمانم.به خدا قسم مولای شما امام حسن عسکری ع خود رسم تقیه پیش گرفت و مرا نیزدر دوران غیبت به آن امرفرمود که اکنون من در تقیه به سر می برم تا روزی که خداوند به من اجازه دهد و قیام کنم.))

کمال الدین صدوق جلد2صفحه448

منظور حضرت از کسانی که خداوند بر آنها غضب کرده و در دنیا و آخرت آنها را مورد نفرت و عذاب قرار داده دشمنان آن حضرت هستند که اگر بتوانند امام زمان عجلّ الله تعالی فرجه الشریف را نیز مثل اجداد طاهرینش به شهادت می رسانند. این سخن حضرت در واقع کنایه ای است به شیعیانشان با این سخن می خواهند به شیعیان خود بفهمانند که اگر شیعیان همه با هم یکی شده و خالصانه به سوی ما حرکت کنند و ما را یاری نمایند ما حتما ظهور می کنیم زیرا اگرشیعیان ما با جدیت و یکپارچگی و وحدت به یاری ما بشتابند درحقیقت به ما قدرت داده

ودیگر دشمنان ما نمی توانند بر ما غلبه کنند آنگاه ما با یاری آنها به اهداف خود دست یافته و دین خدا را در تمام جهان تثبیت می نماییم.

اعمال بد شما حجاب است

همچنین علی بن مهزیار اهوازی می گوید:وقتی که در مسجد الحرام فرستاده حضرت بقیه الله ارواحنا فداه را زیارت کردم از جمله از من پرسید که دنبال چه هستی؟عرض کردم: دنبال امامی که ازاهل عالم محجوب و پوشیده است.فرمود:ایشان از شما محجوب نیست بلکه پرده اعمال بد شماست که او را پوشانده است.

ملاقات با امام زمان ع جلد1صفحه314

((میان عاشق و معشوق هیچ حایل نیست            تو خود حجاب خودی حافظ از میان برخیز))

شما ما را فراموش کرده اید

یکی ازاولیا خدا می فرمودند: درایام جوانی که خیلی مشتاق دیدارامام عصرارواحنا فداه بودم یک روز خطاب به آن حضرت عرض کردم: آقا جان! ما اگرازنظر سیدی هم باشد رحم شما هستیم من در فراق شما سوختم پس چرا با ما صله رحم نمی کنید و به ما سری نمی زنید؟

همان شب خدا توفیق عنایت فرمود و من آقا و صاحبم حضرت صاحب الزمان روحی فداه را ملاقات نمودم در حالی که آن حضرت به من فرمودند: ((ما هیچ گاه شما را فراموش نکرده ایم شما که هر چه خواسته اید مابه شما داده ایم شما نباید ما را فراموش کنید.))

آنها همواره به یاد ما بوده و هستند و آنها خواهان رهایی ما از تمام ناراحتی ها و گرفتاری ها هستند اما این ما هستیم که پدر مهربان خود را فراموش کرده وقطع رحم نموده ایم و فراموش کرده ایم که آن حضرت همواره به ما محبت نموده و هیچ گاه ما را فراموش ننموده اند و این سیره همه امامان معصوم علیهم السّلام است.

درد دل غریبانه

در پایان به صورت اختصار گزیده ای دیگر از فرمایشات امام زمان ارواحنا فداه که نشان دهنده مظلومیت و غربت آن حضرت است را از میان تشرفات مختلف و احادیثی که به ما رسیده برایتان نقل می کنیم:

حق ما را گرفتند!

از امام باقر علیه السّلام روایت شده که فرموده اند: ((در هنگام ظهور حضرت قائم عجلّ الله تعالی فرجه الشریف بین رکن ومقام می ایستد و نماز خوانده و به همراه وزیر خود رو به مردم نموده و می فرماید:ای مردم ما از خداوند علیه کسانی که به ما ظلم نمودند یاری می خواهیم آنان که حق ما را گرفتند...ماامروز همه مسلمانان ها را شاهد می گیریم که مظلوم واقع شدیم مردم ما را طرد کردند و بر ما ستم شد ما را ازسرزمین واموال وبستگانمان اخراج نمودند.  ما مورد قهر آنان واقع شدیم آگاه باشید ما امروز از خدای تعالی و از هرمسلمانی کمک و یاری می خواهیم.))

بحارالانوارجلد صفحه 223 مکیال المکارم جلد1صفحه 278

من خیلی غریبم! برای فرجم دعا کنید

حضرت ولی عصرارواحنا فداه دربرخی دیگر از تشرفات خود فرموده اند: ((من خیلی تنها هستم! من خیلی غریبم! چرابرای فرجم دعا نمی کنید؟ دعا کنید و بدانید که تبلیغات کم است و الا غیبت من اینقدر طولانی نمی شد گناه شیعیان برای من خیلی سخت است جوان ها باید خود را اصلاح کنند.

باید در اجتماعات خود از من یاد کنید من برای شما دعا می کنم شما هم برای فرجم دعا کنید.

دعوت لکم فادعو لی بالفرج وقت معلوم صفحه220

برای ظهورم باید زمینه سازی کنید یعنی آنچه را که اهل بیت علیه السّلام فرموده اند انجام دهید بچه هایتان را خوب تربیت کنید و اگر می خواهید ما از شما راضی باشیم به آنچه که جد بزرگوارم امام صادق علیه السّلام فرموده: ((کونوا لنا زینا ولاتکونا علینا شینا))

عمل نمایید یعنی برای ما زینت باشید و با عث خجلت و سر شکستگی ما نباشید و بدانید که((الوقت قددنا))قطعا زمان ظهور من نزدیک است.))

حرکت در صراط ولایت

امام زمان عجلّ الله تعالی فرجه الشریف فرمودند: ((به سمت چپ و راست متمایل نشوید بلکه راه خود را بر یک روشروشن به سوی دوستی و محبت ما قرار دهید.))

چه کسانی امام زمان را اذیت می کنند؟

حضرت صاحب الزمان عجل الله تعالی فرجه الشریف فرمودند: ((همانا جهال و نادانان ازشیعه و کسانی که بال مگس(که همان ظواهر دنیا و هوای نفسانی است)برای آنها ارزشش از آن دینی که دارند بیشتر است ما را اذیت می کنند.))

هر چه را بخواهید به آن می رسید

حضرت ولی عصر(ارواحنافداه)در قسمتی از توقیع خود به ابی العباس کوفی چنین مرقوم فرمودند: ((ان استرشدت ارشدت و ان طلبت وجدت))اگر واقعا خواستار رشد روحی و کمال و هدایت باشی هدایت شده و رشد خواهی کرد و اگر به حقیقت تشنه ما باشی و راه ما را طلب کنی قطعا به مقصودت خواهی رسید.

این پیام حضرت نشانگر آن است که ما صد در صد ظهور حضرت و رسیدن به رضایت آن بزرگوار را نخواسته ایم زیرا اگربخواهیم حتما به خواسته خویش می رسیم همان طور که حضرت علی علیه السّلام نیز فرموده اند: ((هر دری را بسیار کوبیدی بالاخره آن در به رویت باز خواهد شد و اگر برای رسیدن به هر چه با جان و دل تلاش کنی به نتیجه تلاشت دست خواهی یافت.))

دعا را دست کم نگیرید

حضرت بقیه الله ارواحنا فداه با حالت خاصی که گویای مظلومیت و سوز دل آن حضرت بود به یکی از طلاب فرمودند:

((چرا به مردم نمی گویی امام زمانم مظلوم است برو بگو مردم مرا فراموش کرده اند بگو امام زمانم غریب است مردم به یاد من نیستند!))همچنین در جای دیگر فرموده بودند: ((برای فرجم دعا کنید که اگر دعا کنیدبه اندازه چشم بر هم زدنی فرج من خواهد رسید.))

در اوج تنهایی صفحه90راهی به سوی نور صفحه165

به کجا می روید؟

همچنین آن حضرت در تشرف جناب شیخ محمد طاهر نجفی خطاب به شخصی که آثار گناه وغفلت در چهره اش نمایان بود فرمودند: ((هان! کجا فرار می کنی؟ مگر زمین از آن ما نیست؟ مگر آسمانی که بر سرت سایه افکنده ملک ما نیست؟ (پس چرا گناه می کنی؟) باید در زمین و آسمان احکام و دستورات خدا حاکم گردد و تو باید مطیع فرمان خدا باشی بدان که(اگر توبه نکنی و به آغوش ما باز نگردی)نتیجه اعمال بد خود را خواهی چشید.))

 نجم الثاقب صفحه 577

در اینجا حضرت فرمودند: ((به کجا فرار می کنی؟(در حالیکه هر کجا بروید من شما را می بینم و حتی از خطورات فکری شما باخبرم) وخدای عزیز هم درقرآن می فرماید: ((فاین تذهبون)) ؟کمی به سرو وضع خود بنگرید به کجا میروید این همه سر در گمی و غفلت از مسیر حق برای چیست؟!...

سخن آخر

این بخشی از شکوه ها پیام ها ودرد دل غریبانه امام زمان ارواحنافداه است که ما در این کتاب برای شما نقل نمودیم این ندای مظلومیت یوسف گمگشته حضرت زهرا سلام الله علیها است که با هم شنیدیم این آوای تکان دهنده غریب ترین امام است مظلوم ترین آقا و تنها ترین مولا او که میلیونها نفراز صمیم قلب او را دوست دارند و خود را شیعه آن حضرت می خوانند این اوست که غزل حسرت می خواند و آوای غربت سر می دهد آری! این نجوای غریبانه آخرین سفیرغریب است که به گوش جان طنین انداز است. این ما و این انصاف ما این ما و این وجدان ما آیا ما محبت او نیستیم؟! اگر هستیم پس چرا آقای ما غریب است؟! آیا این همه شیعه و عاشق برای او کافی نیست؟ ما چگونه عاشقی هستیم بیداریم یا خواب،

((عجبا لعاشق کیف ینام                                 کل نوم لعاش حرام))

((عجب از عاشقی که خواب کند         خواب بر عاشقان حرام بود))

آیا وقت بیداری نرسیده؟ دیگر چقدر صبر و حوصله؟! تا کی؟ آیا هزارو صد و هفتاد و هفت سال کافی نیست

خورشید را بگویید دیگر زدر درآید     تا شام تارهجران بر عاشقان سر آید

((الم...الله))

سوره حدید آیه16 

آیا موقع آن نرسیده که مومنین(از خواب بیدار شوندو)قلبهای خود را به یاد حقیقی خدا خاشع نمایند.

آیا موقع آن نرسیده که شیعیان یکپارچه به ندای یاری طلبی امام زمان خویش لبیک گویند. باید بیدارشد باید کاری کرد باید از جان و دل مولا راصدا بزنیم و بگوئیم: ((یا صاحب الزمان))ما درآشفتگی های آخرالزمان در حال غرق شدنیم در بیابان جهل و نادانی خویش راه را گم کرده ایم و درزندان تاریک هوای نفس وشیاطین اسیریم و تو فریاد رس درماندگان ویاور بیچارگانی تو سالار ما و صاحب الزمانی جان ما به فدایت ای منجی آخرالزمان غفلت ما ببخشا سستی ما نادیده بگیر و به فریادمان برس...

*‌ * *

((الهم انت کشاف الکرب و البلوی و الیک استعدی و عندک العدوی و انت رب الاخره و الاولی فاغث یا غیاث المستغیثین

الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم))

 

 

جستجو
عضویت
اوقات شرعی

اوقات شرعی به افق کرمان

اذان صبح 04:40:57
طلوع خورشید 06:06:20
اذان ظهر 12:44:07
غروب خورشید 19:21:30
اذان مغرب 19:38:10
نظر سنجی
نظر شما در مورد وب سایت مهدی الامم چیست ؟