وب سایت فرهنگی مذهبی مهدی الامم

احادیث درباره فضیلت ماه شعبان

احادیث درباره فضیلت ماه شعبان
زمان انتشار :
سه شنبه 22 اردیبهشت 1394 | 02:06
امام صادق علیه السلام فرمود: روزه ماه رمضان ذخیره بنده برای روز قیامت است، هیچ بنده ای در ماه شعبان روزه زیاد نمی گیرد مگر اینکه خداوند امور معیشتی اش را اصلاح میگرداند

بسم الله الرحمن الرحیم

امام صادق علیه السلام  فرمود:روزه ماه رمضان ذخیره بنده برای روز قیامت است، هیچ بنده ای در ماه شعبان روزه زیاد نمی گیرد مگر اینکه خداوند امور معیشتی اش را اصلاح میگرداند و شر دشمنش را بر طرف می نماید، هرکس یک روز از ماه شعبان را روزه بگیرد کمترین پاداشش این است که بهشت بر او واجب میگردد.  
فضایل ماه رجب، شعبان رمضان
حسن بن علی بن فضال گوید:از امام رضا علیه السلام  شنیدم که میفرمود: هرکس در ماه شعبان هفتاد بار از خداوند طلب مغفرت نماید ، خداوند گناهانش را اگرچه به عدد ستارگان باشد می آمرزد.
فضایل ماه رجب، شعبان رمضان
حسن فضال گوید:از امام رضا علیه السلام  درباره شب نیمه شعبان سئوال کردم ، فرمود: آن شبی است که خداوند در آن شب بندگان را از آتش جهنم آزاد میکند و گناهان را می آمُرزد. عرض کردم: آیا برای آن شب نمازی هست که ثوابش نسبت به سایر نمازهای شب های دیگر بیشتر باشد؟ فرمود: در آن شب چیز به خصوصی نیست ولیکن اگر دوست داشتی که در آن شب عمل مستحبی را به جا بیاوری پس نماز جعفر طیار را به جا بیاور و در آن شب ذکر خداوند عزوجل، استغفار و دعا زیاد بگو؛ چرا که پدرم میفرمود: دعا در شب نیمه شعبان اجابت شده است.عرض کردم: مردم می گویند که آن شب شبِ اقرار است، فرمود: آن شب شبِ قدر در ماه رمضان است.
فضایل ماه رجب، شعبان رمضان
زید بن اسلم گوید :از رسول خدا صل الله علیه و آله و سلم  از روز ماه رجب سئوال شد، فرمود: چرا از روزه ماه شعبان غافلید؟
فضایل ماه رجب، شعبان رمضان
رسول خدا صل الله علیه و آله و سلم  فرمود:شعبان ماه من است و رمضان ماه خداست و آن بهار فقراست. خداوند قربانی کردن را قرار داد تا مساکین تان از گوشت سیر گردند پس آنها را اطعام کنید.
فضایل ماه رجب، شعبان رمضان
امام صادق علیه السلام  فرمود:پدرم دو ماه شعبان و رمضان را با روزه به هم وصل میکرد و میفرمود: روزه دو ماه پی در پی توبه ای از جانب خداوند است.
فضایل ماه رجب، شعبان رمضان
امام صادق علیه السلام فرمود:هرکس سه روز از ماه شعبان را روزه بگیرد بهشت بر او واجب میگردد و روز قیامت رسول خدا صل الله علیه و آله و سلم  او را شفاعت میفرماید.
فضایل ماه رجب، شعبان رمضان
راوی گوید:رسول خدا صل الله علیه و آله و سلم  ماه شعبان را با روزه به ماه رمضان وصل میکرد.

جستجو
عضویت
اوقات شرعی

اوقات شرعی به افق کرمان

اذان صبح 04:10:39
طلوع خورشید 05:29:14
اذان ظهر 11:30:27
غروب خورشید 17:31:15
اذان مغرب 17:47:03
نظر سنجی
نظر شما در مورد وب سایت مهدی الامم چیست ؟