وب سایت فرهنگی مذهبی مهدی الامم

اثرنماز شب در جوان عاشق

اثرنماز شب در جوان عاشق
زمان انتشار :
شنبه 8 فروردین 1394 | 17:24
معمولاً کساني که در دوران زندگي به قله هاي افتخار و استواري دست پيدا مي کنند، عمل کردن به آداب و سنت پيامبرصلّ الله علیه و آله وسلّم را نيز الگوي زندگي خود قرار مي دهند

بسم الله الرحمن الرحیم

اثرنماز شب در جوان عاشق

معمولاً کساني که در دوران زندگي به قله هاي افتخار و استواري دست پيدا مي کنند، عمل کردن به آداب و سنت پيامبرصلّ الله علیه و آله وسلّم را نيز الگوي زندگي خود قرار مي دهند و به آنچه از غيب به خداي خود ايمان آورده اند سعي مي کنند نجابت و روزي را با نيايش از درگاه حق، به خصوص به وسيله نماز شب حاجت خود را از خداوند درخواست نمايند و به آنچه خداوند جواب لبيک آن ها را گفته اعتقاداتشان راکامل کنند.يکي از نماز هايي که به سرعت جواب بنده از سوي خالق داده مي شود، نماز شب است؛ از اين رو يکي از شخصيت هايي که نماز شب را به عنوان سرلوحه زندگي خود قرار داده  است گوهر شاد خانم است

گوهرشاد خانم، همسر شاهرخ ميرزا و عروس امير تيمور گورکاني سازنده مسجد گوهرشاد مشهد است. ايشان قبل از ساختن مسجد به دست پيمانکاران چند شرط براي آن ها گذاشت.

1-    از محل آوردن مصالح ساختماني تا مسجد براي حيوانات باربر ظرف هاي آب و علف بگذاريد، مبادا حيوانات در حال گرسنگي و تشنگي بار بکشند.

2-    از زدن حيوانات پرهيز کنيد.

3-    ساعات کار معين باشد و مزد مطابق زحمت داده شود. 

 4 -نسبت به کارگران و بنا ها با محبت و به نرمي سخن گفته شود، مبادا کسي رنجيده شود.

5-  خانه هاي اطراف را به قيمت مناسب بخريد؛ چرا که مسجد محل عبادت مي شود.

گوهرشاد خانم، اغلب اوقات جهت هدايت و سرکشي حاضر مي شد و دستورات لازم را مي داد.  روزي يکي از کارگران به طور ناگهاني صورت او را ديد و عاشق او شد؛ اما در اين باره هيچ چيز نمي توانست بگويد و مريض شد.

به خانم گزارش دادند يکي از کارگران که با مادرش زندگي مي کند، مريض شده است، او به عيادتش رفت و علت را جويا شد. مادر کارگر جوان گفت:

او عاشق شما شده است. خانم هيچ ناراحت نشد و به مادرش گفت: من وقتي از همسرم جدا شدم، با او ازدواج مي کنم؛ ولي بايد صداق و مهريه مرا قبل از ازدواج بپردازد و آن اين است که اين جوان، چهل شبانه روز در محراب اين مسجد نيمه کاره، خدا را عبادت کند.

جوان پذیرفت،چند روز از پي عشق او عبادت کرد، ولي با توجه خاص امام رضا علیه السّلام تغییراتی درجوان به وجود آمد همان واقعيتي که گوهرشاد خانم به آن وافق بود. پس از چهل روز گوهرشاد خانم از حالش جويا شد و شخصي را نزد جوان فرستاد؛ اما جوان به فرستاده خانم گفت: به خاطر لذتي که در طاعت و بندگي حقيقي يافته ام، از لذت نفس شهواني پرهيز کرده ام..

 

جستجو
عضویت
اوقات شرعی

اوقات شرعی به افق کرمان

اذان صبح 04:11:45
طلوع خورشید 05:30:15
اذان ظهر 11:29:46
غروب خورشید 17:28:53
اذان مغرب 17:44:40
نظر سنجی
نظر شما در مورد وب سایت مهدی الامم چیست ؟