وب سایت فرهنگی مذهبی مهدی الامم

آرشیو مقالات
1396/05/18 21:36:56

مشاهدات برزخ

علامه طباطبایی صاحب تفسیر المیزان (ره) نقل کردند که استاد ما عارف برجسته حاج میرزا علی اقا قاضی می گفت : در نجف اشرف، در نزدیکی منزل ما، مادر یکی از دختر های افندی ها،سنی های دولت عثمانی،فوت کرد. این دختر در مرگ مادر، بسسیار ضجه و ناله می کرد و عمیقا ناراحت بود. و با تشویق کنندگان تا کنار قبر مادرش اماد و ان قدر گریه و ناله کرد که همه حاضرات تحت تاثیر قرار گرفتند و به گریه افتاند.

دختری مرد و جوانی با او مجامعت کرد و جسدش را در کنار قبر واگذاشت، پس صدای میت را شنید که گفت: کاری کردی که روز قیامت در حال جنابت برای حساب برخیزم،وای بر جوانی تو از اتش دوزخ، و این واقعه در عهد پیغمبر اکرم(ع) بود آن جوان برای توبه نزد پیغمبر رفت و قضیه را نقل کرد، رسول خدا او را از خود دور ساخت، و فرمود: دور شو از من ای فاسق، می ترسم به آتش تو بسوزم که تو به آتش بسیار نزدیکی.

1396/05/05 02:24:56

صدقه دادن

بازماندگان با پرداختن صدقه به نیابت از طرف میت خود آتشی که از لغزش های او برخواسته خاموش میسازند زیرا رسول خدا ص درباره اثر صدقه فرموده اند:

داستان را درباره یک نفرموذن نقل میکنند که وی پس از اینکه چهل سال برای مسلمانان اذان میگفت،

امام صادق (ع)، امام ششم شیعیان است، نام پدر بزرگوارش امام باقر (ع) و نام مادرش فاطمه (ام فروه)، دختر قاسم بن محمد بن ابی بکر می باشد. صادق، مصدّق، کاشف الحقایق، فاضل، طاهر، قائم، منجی و صابر از القاب آن حضرت، و عبدالله، ابو اسماعیل و ابو موسی از کنیه های وی است

آیا حدیث معتبری مبنی بر اینکه چادر آن هم رنگ مشکی آن حجاب برتر است موجود است -

طبق اعتقاد شیعه، جهان از نور پیامبر صلّی الله علیه و آله و سلّم خلق شده است.اما برخی دیگر از شیعیان به این اعتقاد ندارند، چگونه می توان این نکته را برای آنها آشکار کرد؟...

جستجو
عضویت
اوقات شرعی

اوقات شرعی به افق کرمان

اذان صبح 04:08:26
طلوع خورشید 05:42:48
اذان ظهر 12:41:49
غروب خورشید 19:40:48
اذان مغرب 19:58:47
نظر سنجی
نظر شما در مورد وب سایت مهدی الامم چیست ؟