وب سایت فرهنگی مذهبی مهدی الامم

آرشیو مقالات
ای انسان، چه چیز تو را در برابر پروردگار کریمت مغرور ساخته است؟ می فرماید: (خطبه 223( برهان گناهکار، نادرست ترین برهان هاست، و عذرش از توجیه هر فریب خورده ای بی اساس تر، و خوشحالی او از عدم آگاهی است

اشاره: نگاه اسلام به حکومت، نگاهی ابزاری است، به گونه ای که آن را وسیله ای برای رسیدن به هدف و مقصد اصلی، یعنی عبودیت و بندگی خدا و دسترسی به منزلگاه کمال معرفی می نماید.

خطبه اول: سخن از آغاز آفرينش آسمان وزمين وآفرينش آدم علیه السّلام است : حمد باد خداوندى را كه سخنوران در ثنايش فرو مانند و شمارندگان از شمارش نعمتهايش عاجز آيند و كوشندگان هر لكه داره كوشند، حق نعمتش را آنسان كه شايسته اوست ، ادا كردن نتوانند. خداوندى، كه انديشه هاى دور پرواز او را درك نكنند و زيركان تيزهوش ، به عمق جلال و جبروت او نرسند.

بِنَا اهْتَدَيْتُمْ فِي الظَّلْماءِ وَ تَسَنَّمْتُمُ الْعَلْيَاءَ وَ بِنَا انْفَجَرْتُمْ عَنِ السِّرارِ وُقِرَ سَمْعٌ لَمْ يَفْقَهِ الْوَاعِيَةَ

دوره نوجواني حساس‏ترين و با اهميت‏ترين دوران زندگي انسان است كه معمولاً بين سنين 12 الي 18 سالگي مي‏باشد. در اين دوره فرد نه كودك و نه هنوز به درستي بالغ شده است و دوره بحراني زندگي خود را مي‏گذراند كه گاهي رفتار و اعمال كودكانه او موجب آزار بزرگترها و گاهي رفتار عاقلانه او باعث تحسين و تعجّب آنها مي‏شود.

اميرالمومنين علیه السّلام را حقي اختصاصي بوده است كه بعد از رحلت پيامبر اكرم صلّی الله علیه و آله وسلّم تضييع و به جور و ستم غصب شده است .

اميرالموءمنين علیه السّلام مظلومى است كه در تاريخ اسلام بسيارى از گروه‏هاى فكرى به عمد يا به سهو حق او را ناديده گرفته و در تبيين رخدادهاى زمان وى در جهت آراء خود به توجيه و تأويل پرداخته‏اند.

جستجو
عضویت
اوقات شرعی

اوقات شرعی به افق کرمان

اذان صبح 04:08:47
طلوع خورشید 05:43:06
اذان ظهر 12:42:02
غروب خورشید 19:40:54
اذان مغرب 19:58:52
نظر سنجی
نظر شما در مورد وب سایت مهدی الامم چیست ؟