وب سایت فرهنگی مذهبی مهدی الامم

آرشیو مقالات
قال الله تبارك و تعالى فى كتابه: "قل لا اسئلكم عليه اجرا الا المودة فى القربى"؛ «بگو اى پيامبر، من از شما چيزى در برابر دعوتم جز دوستى نزديكانم نمى‎طلبم.»

مراد از قدر، تقدیر و اندازه ‏گیرى است و شب قدر شب اندازه‏ گیرى است و خداوند متعال دراین شب حوادث یک سال را تقدیر مى‏کند و زندگى، مرگ، رزق، سعادت و شقاوت انسانها و امورى ازاین قبیل را دراین شب مقدر میگرداند.

لبته فرصت ماه رمضان، یک فرصت استثنایی است. این، چیز کمی نیست که خدای متعال در قرآن بفرماید: "لیله‌القدر خیر من الف شهر". یک شب، از هزار ماه بهتر و با فضیلت‌تر و در پیشرفت انسان موثرتر، در ماه رمضان است. این، چیز کمی نیست که رسول اکرم صلّ الله علیه و آله و سلّم این ماه را ماه ضیافت الهی به حساب بیاورند. مگر ممکن است که انسان وارد سفره کریم بشود و از آنجا، محروم خارج بشود؟ مگر وارد نشوی.

در باب حجاب همین بس که آن لحظه ای که دخترامام حسن (ع)به هوش آمد. شِکوه نکرد وآه و فریاد برنیاورد که اذیتم کردند بلکه اولین حرفش این بودعمه جان چادرم کو.

1395/03/13 19:13:54

قیام خونین

سخنان امام خمینی(ره)

امام خمینی رحمة الله علیه برآیند همه ی خوبی های جهان است. او احیاگر اندیشه ای است که صفت رحمانیت خداوند جل جلاله را وجه غالب می داند. همه هستی را ذی شعور می پندارد. تسبیح خدا وند را از زبان سنگریزه ها نیز می شنود و در هنگامه مستی خلوص، این راز را بر ملا می سازد که «هیچ حمدی واقع نمی شود مگر برای خدا»

سيد الشهدا- سلام اللَّه عليه- كه همه عمرش را و همه زندگى‏ اش را براى رفع منكر و جلوگيرى از حكومت ظلم و جلوگيرى از مفاسدى كه حكومت ها در دنيا ايجاد كردند، تمام عمرش را صرف اين كرد و تمام زندگى‏ اش را صرف اين كرد كه اين حكومت، حكومت جور بسته بشود و از بين برود؛ معروف در كار باشد، منكرات از بين‏ بروند.

جستجو
عضویت
اوقات شرعی

اوقات شرعی به افق کرمان

اذان صبح 04:15:03
طلوع خورشید 05:45:11
اذان ظهر 12:35:35
غروب خورشید 19:26:18
اذان مغرب 19:43:43
نظر سنجی
نظر شما در مورد وب سایت مهدی الامم چیست ؟