وب سایت فرهنگی مذهبی مهدی الامم

آرشیو مقالات
این روزها صدای العطش العطش کودکان کاروان حسین علیه السلام در صحرای تفدیده کربلا بلندتر می شود و تنها امید کودکان تشنه، بازگشت سقای دشت کربلا از فرات است. ..

حضرت ابوالفضل العباس نخستين فرزند از ازدواج حضرت امير المؤمنين على(عليه السلام) و ام البنين بود ايشان در روز چهارم شعبان سال 26 هجرى در مدينه چشم به جهان گشودند.

عباس،فرزند علی و امّ البنین، در روز چهارم شعبان سال 26 هجری قمری در مدینه چشم به جهان گشود

در شب عاشورا، وقتي دشمن در مقابل كاروان امام حسين علیه السلام حاضر شد و درراس آنها عمربن سعد شروع به داد و فرياد كرد، امام حسين علیه السلام به حضرت عباس علیه السلام فرمود: ‌ برادر جان، جانم به فدايت، سوار مركب شو و نزد اين قوم برو و از ايشان سوال كن كه به چه منظور آمده اند و چه مي خواهند.

قبر شریف حضرت ابوالفضل، علیه السلام، در میان آب مثل جایی که از هر سو به وسیله دیوار بتنی بسیار محکم حفاظت شود، در وسط آب قرار داشت، اما آب آن را نمی گرفت. درست همانند قبر سالارش حسین، علیه السلام، که متوکل عباسی بر آن آب بست اما آب به سوی قبر پیشروی نکرد.

آنان که در گرفتاریها و شداید خالصانه ، دست توسل به جانب خاندان وحی و امامت بگشایند ، ممکن نیست نومید بازگردند...

نخستين فرزند پاك بانوام البنين سالار بزرگوارمان ابا الفضل العباس عليه السّلام بود كه با تولدش، مدينه به گُل نشست، دنيا پرفروغ گشت و موج شادى، خاندان علوى را فراگرفت . قَمَرى تابناك به اين خاندان افزوده شده بود و مى رفت كه با فضايل و خون خود، نقشى جاودانه بر صفحه گيتى بنگارد. هنگامى كه مژده ولادت عباس به اميرالمؤ منين عليه السّلام داده شد، به خانه شتافت، او را در برگرفت، باران بوسه بر او فرو ريخت و مراسم شرعى تولد را درباره او اجرا كرد.

1
جستجو
عضویت
اوقات شرعی

اوقات شرعی به افق کرمان

اذان صبح 05:08:05
طلوع خورشید 06:29:32
اذان ظهر 11:51:54
غروب خورشید 17:14:33
اذان مغرب 17:31:19
نظر سنجی
نظر شما در مورد وب سایت مهدی الامم چیست ؟