وب سایت فرهنگی مذهبی مهدی الامم

آرشیو مقالات
بيت و پرورش كودكان يكي از اموري است كه در سنت اسلامي بسيار مورد اهميت واقع شده است. اين در حالي است كه بيشتر والدين تنها به طور غريزي به تربيت كودكان خود مي پردازند و هيچ آموزش يا مطالعه اي در اين زمينه ندارند. براي رفع اين كمبود، كارهاي بسيار زياد و عميقي لازم است تا پاسخگوي مشكلات روزمره كودكان و نوجوانان باشد. آنچه در اين نوشتار خواهد آمد، نگاهي بسيار كوتاه به ديدگاه هاي سنت اسلامي در زمينه تعليم و تربيت است.

کودکی، یکی از مراحل رشد انسانی است که از آغاز تولد شروع می‌شود و تا نوجوانی و جوانی ادامه می‌یابد. این مرحله از مراحل، همانند دو مرحله دیگر، بسیار مهم و اساسی است. از این رو، آموزه‌های قرآنی، توجه و اهتمام خاصی به این دوره از زندگی بشر دارد؛ زیرا آینده هر شخصی، به دوران کودکی او بستگی زیادی دارد. نویسنده در این مطلب بر آن است تا نگرش قرآن را به این دوره تشریح کرده و حقوق کودکان به ویژه تربیت آن‌ها را از نظر قرآن واکاوی نماید. با هم این مطلب را از نظر می‌گذرانیم.

در تاریخچه کشتی پهلوانی و ورزش های زورخانه ای آمده که ورزش و انجام حرکات پهلوانی جزو فعالیت های اصلی روزمره ایرانیان در دوران باستان بوده است

کلید گشایش این سؤال در قرآن است. طبق آیات الهی، انسان ها طوری آفریده شده اند که جفت خواهی به سرشت و آفرینش آنها برمی گردد.

سرگرمی های جوانان از دیروز تا امروزبازی و بازیچه هرچند در ظاهر بسیار به یکدیگر نزدیک هستند، اما درواقع تفاوت های زیادی باهم دارند. بازی حالت تفریح دارد اما کنجکاوی های انسان در آن، می تواند روزنه هایی را ایجاد کند که از طریق آنها به اکتشافات بزرگی دست یافت . اکتشافاتی که حتی قابلیت تغییر جهان را نیز دارند. مانند بازی های غیرعمدی که در طول تاریخ با مواد شیمیایی صورت گرفته و منجر به کشف ماده ای خاص شده است. اما بازیچه را شاید بتوان چیزی نامید که انسان برای پرکردن اوقات فراغت خود از آن بهره می گیرد و آنقدر به آن وابسته می شود که به شکل عادت رفتاری درمی آید

1
جستجو
عضویت
اوقات شرعی

اوقات شرعی به افق کرمان

اذان صبح 04:11:25
طلوع خورشید 05:45:14
اذان ظهر 12:43:13
غروب خورشید 19:41:04
اذان مغرب 19:58:58
نظر سنجی
نظر شما در مورد وب سایت مهدی الامم چیست ؟