وب سایت فرهنگی مذهبی مهدی الامم

آرشیو مقالات
رسول الله صلی الله علیه و آله و سلّم فرمودند: هرکس کاری را با بسم الله آغاز کند، خداوند (جل جلاله)، او را می آمرزد.

هر قدرایمان انسان به حکمت و رحمت پروردگار بیش‏تر باشد، صبر او نیز افزون‏تر خواهد بود.

بیش از 50 درصد شعارهایی که شورای عالی آموزش و پرورش به عنوان هدف طراحی کرده است، دینی است تا یک دانش آموز فارغ التحصیل در سطح خاصی از اخلاقیات و آگاهی های دینی قرار داشته باشد هنوز حق مطلب در این زمینه ادا نشده است و تا رسیدن به ایده آل های خود فاصله داریم و لذا نمی توانیم بگوییم که به فراخور اهمیت واقعه کربلا، در کتب درسی ما به ان پرداخته شده است.

یکی از اهداف مسلم دین، که در آیات متعدد قرآن کریم بر آن تأکید شده است، هدایت و راهنمایی انسان به سوی شناخت و عبودیت پروردگار است. هدایت و راهنمایی انسان از طریق رعایت و عمل به احکام، دستورات و هنجارهای خاصی مبتنی گشته است، به گونه ای که بدون رعایت آنها، هدایت ممکن نمی باشد. با پذیرش شأن هدایتگری دین از یک سو و ابتنای هدایت بر رعایت هنجارهای دینی از سوی دیگر، ناگزیر باید پذیرفت که دین نمی تواند دغدغة رعایت هنجارهای دینی را (خواه هنجارهای دینی اجتماعی، خواه غیر اجتماعی) از سوی مردم نداشته باشد و درصدد مقابله با تخلف از آن هنجارها برنیاید. در واقع، موضع بی تفاوتی قائل شدن برای دین در مبارزه با انحرافات، به منزله در نظر نگرفتن شأن هدایتگری دین است.

1393/05/13 19:36:08

نماز اول وقت

بالاخره به وسط آن دو کوه رسیدیم، در این هنگام ایشان نگاهی به آسمان کردند و فرمودند: الان اول ظهر است به راننده بگو توقف کند و پایین بیایید.

1393/02/07 22:05:07

شیعه , شیعه است...

از ڪوچه هاے بنــــے هاشم تا ...

روزی یکی از دوستان سنی به دیدنم آمده بود. گفتگوی مفصلی درباره حقانیت اهل بیت علیهم السلام داشتم از جمله به خطبۀ حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم در غدیر خم استناد کردم.

جستجو
عضویت
اوقات شرعی

اوقات شرعی به افق کرمان

اذان صبح 04:08:47
طلوع خورشید 05:43:06
اذان ظهر 12:42:02
غروب خورشید 19:40:54
اذان مغرب 19:58:52
نظر سنجی
نظر شما در مورد وب سایت مهدی الامم چیست ؟