وب سایت فرهنگی مذهبی مهدی الامم

آرشیو مقالات
1394/04/22 23:04:36

ریاکاری

نقطه مقابل اخلاص ریا است، که در آیات و روایات اسلامی از آن مذمت شده است و آن را عاملی برای بطلان اعمال و نشانه ای از نشانه های منافقان و نوعی شرک به خدا معرفی کرده اند.

حضرت رسول اکرم صلی الله علیه وآله وسلم می فرمایند: هر کسی سوره مبارک والضحی را قرائت کند از کسانی خواهد بود که خداوند از او راضی می شودو شایسته است که حضرت محمد صلی الله علیه وآله وسلم برای او در روز قیامت شفاعت کند.

دعا ذاتاً از عبادت های مطلوب و با فضیلت بوده و همیشه در زندگی مومنین دارای فواید زیادی می باشد. دعا انسان را نیازمند خداوند بی نیاز می گرداند. دعا روح تکبر و غرور که موجب بدبختی و سقوط انسان ها می شود را دور می کند.

1394/04/10 19:34:18

کفاره غیبت

« غیبت از جمله گناهانی است که مشتمل بر دوحق، یعنی حق الله و حق الناس، می باشد. یعنی غیبت کننده از دوجهت مدیون است، اول نسبت به خدای متعال که مخالفتش را مرتکب شده، دوم نسبت به کسی که آبرویش بوسیله غیبت مورد حمله قرار گرفته است. لذا کسی که می خواهد از این گناه توبه کند باید از هردوجهت تسویه حساب نماید».

هر مسلمانی که در هنگام در ماندگی با توجه سوره مبارک یس را بخواند به هر«مبین» که رسد حاجت خود را از خداوند بخواهد مداومت کند تا به مراد رسد انشالله .

1394/04/07 21:20:15

فواید آیت الکرسی

امام صادق علیه السلام می فرماید: برای هر چیز نقطه برجسته ای است و نقطه برجسته قرآن آیت الکرسی است.

و مرد و زنی را دیدم که با شمشیرهایی از آتش قطعه قطعه می شدند سپس زیر کوهی از آتش گذاشته می شدند و سپس زره ای از آتش به تن آن ها می کردند به طوری که اگر یک زره از آن دو زره را بر کوهی بگذارند، کوه از آن به نیم خواهد شد و کوه مانند آسیابی با آنها می گردید و ملکی همراه آنها بود که به آن ها ندا می داد: این سزای زن زنا کار ومرد زنا کار است

جستجو
عضویت
اوقات شرعی

اوقات شرعی به افق کرمان

اذان صبح 04:08:47
طلوع خورشید 05:43:06
اذان ظهر 12:42:02
غروب خورشید 19:40:54
اذان مغرب 19:58:52
نظر سنجی
نظر شما در مورد وب سایت مهدی الامم چیست ؟